Kubica: Granica została przekroczona
KIA Platinum Cup
Szósta korona Mercedesa
Williams odnosi się do słów Kubicy

Robert Kubica został sklasyfikowany w Grand Prix Japonii na 19. miejscu. Polak po przygodzie podczas sesji kwalifikacyjnej ruszał do rywalizacji z alei serwisowej.

Osiemnaście sesji kwalifikacyjnych, dwanaście zaciętych wyścigów i sześć rund wyłoniło mistrza Polski KIA PLATINUM CUP, którym został Nikodem Wierzbicki. Sportowa rywalizacja oraz gala zakończenia sezonu przeszły już do historii, więc warto podsumować, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach.

Valtteri Bottas odniósł w Suzuce szóste zwycięstwo w F1 - trzecie w tym sezonie. Mercedes zapewnił sobie szóste z rzędu mistrzostwo świata producentów.

Zespół Williamsa skomentował słowa Roberta Kubicy, które Polak wypowiedział po Grand Prix Japonii. Kierowca skarżył się na zdemontowanie nowej wersji przedniego skrzydła w jego bolidzie.

Dokończenie w poniedziałek

1000Bulbs.com 500 na Talladega Superspeedway przerwano po 57 okrążeniu z powodu deszczu. Wyścig zostanie dokończony w poniedziałek.

Rea skompletował niedzielny dublet

Jonathan Rea był zdecydowanie najlepszym jeźdźcem niedzielnej części rywalizacji World Superbike w argentyńskim San Juan. Koronowany przed dwoma tygodniami mistrz sezonu 2019 wygrał niedzielny wyścig główny.

Sprint dla Rei

Urzędujący mistrz World Superbike Jonathan Rea odniósł trzynaste tegoroczne zwycięstwo. Brytyjczyk był najlepszy w niedzielnym sprincie na argentyńskim Villicum

KIA PLATINUM CUP - Sezon 2019 przeszedł do historii

Neuville na czele legend

Najszybsi na dwunastu z 14 oesów, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrali 17 edycję Rallylegend w kategorii WRC.

Lewandowski na podium

Andrzej Lewandowski i Eliseo Martínez zajęli drugie miejsce w Am w kończącym sezon wyścigu GT Open na Monzy.

Loeb piąty do pit stopów

Piąty do pit stopów na Circuit Paul Ricard, Sébastien Loeb przekazał Porsche Laurène Godey. Rajdowa pilotka w debiucie w wyścigach osiągnęła metę na 13 miejscu.

Pozytywny debiut Kaminiarza

Juniorzy Red Bulla brylowali w ostatnim wyścigu sezonu Euroformula Open na Monzy. Filip Kaminiarz dotarł do mety na 13 miejscu.

Gasly uniknął sankcji

Pierre Gasly uniknął kary za kolizję z Sergio Perezem w czasie Grand Prix Japonii. Meksykanin określił ruch ze strony młodego Francuza jako głupi.

Majstersztyk Antoszewskiego

Dziewiętnasty na starcie, Jan Antoszewski wywalczył drugie miejsce w decydującym wyścigu na Red Bull Ringu i drugi raz z rzędu został mistrzem Swift Cup Europe.

Racing Point oprotestował Renault

Racing Point złożył protest na zespół Renault po Grand Prix Japonii, zarzucając francuskiej ekipie złamanie regulaminu technicznego i Międzynarodowego Kodeksu Sportowego.

Adamo gratulował Filesowi

Obecny na Monzy szef Hyundai Motorsport, Andrea Adamo gratulował nowemu mistrzowi TCR Europe, Joshowi Filesowi.

Najgorszy scenariusz dla Antoszewskiego

Lider pierwszego wyścigu Swift Cup Europe, Jan Antoszewski został staranowany przez austriackich rywali na trzecim zakręcie.

Podwójna kara dla Leclerca

Kierowca Ferrari Charles Leclerc otrzymał dwie kary czasowe za incydenty podczas Grand Prix Japonii.

Nieodpowiedzialny Leclerc

Max Verstappen określił jazdę Charlesa Leclerca w Grand Prix Japonii jako nieodpowiedzialną i dodał, że nie rozumie decyzji o braku kary dla kierowcy Ferrari.

Czerwona flaga przerwała kwalifikacje

Mikaël Grenier nieoczekiwanie wywalczył pole position w drugim wyścigu GT Open na Monzy.

Vettel uniknął kary

FIA wyjaśniło, dlaczego Sebastian Vettel nie został ukarany za podejrzewany falstart do Grand Prix Japonii.

Kaminiarz coraz szybszy

Filip Kaminiarz poprawił się w porównaniu z Q1 o 2,3 sekundy i zajął 12 miejsce w drugich kwalifikacjach Euroformula Open na Monzy.

Mówią po VII rundzie Oponeo MPRC (video)

Wypowiedzi kierowców po siódmej rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross:

VII runda Oponeo MPRC - Galeria zdjęć

Grzelewski wygrał Dolnośląski, walka o tytuły rozstrzygnięta

Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford Sierra Cosworth 4×4) zwycięzcami 53. Rajdu Dolnośląskiego, ostatniej rundy sezonu Motul HRSMP. Robert Luty i Marcin Celiński (Subaru Legacy) zajęli drugie miejsce, ale to im wystarczyło, by cieszyć się z mistrzostwa Polski w swojej kategorii i wśród wszystkich załóg w historycznych rajdówkach.