Rally Fafe Montelongo
02 paź
9 dni

Mistrza poznamy w niedzielę

Rahel Frey wygrała przedostatni wyścig sezonu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. Mistrza poznamy dopiero jutro. Czwarty na mecie, Robin Rogalski posiada 20-punktową przewagę nad Rudolfem Rhynem, 22-punktową nad Jędrzejem Szcześniakiem. Do zdobycia pozostały 22 oczka.

20 minut przed startem Hockenheim nawiedziła ulewa i ruszano za samochodem bezpieczeństwa. Rywalizacja rozpoczęła się na trzecim okrążeniu. Rahel Frey miała za sobą Rhyna, Reitera, Szcześniaka i Rogalskiego.

Robin Rogalski wyprzedził Jędrzeja Szcześniaka. Tim Reiter szeroko przejechał nawrót, umożliwiając Polakom awans na trzecią i czwartą pozycję (6). Mike Beckhusen wykonał półobrót.

W trakcie ósmego przejazdu Sachs Kurve Jędrzej Szcześniak zaliczył żwir i spadł za Tima Reitera. Po kontakcie Reiter minął Robina Rogalskiego na Sachs Kurve (9). Szcześniak finiszował 0,8 sekundy za Rogalskim, który zdobył bonusowy punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu.