Kajetanowicz z życiowym wynikiem w WRC 2

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w pierwszym starcie Skodą Fabią R5 zaprezentowali się z doskonałej strony i zakończyli Rajd Sardynii na drugim miejscu w klasyfikacji WRC 2.

Kajetan Kajetanowicz, Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia R5, WRC 2, Rally Sardegna

Marcin Snopkowski

Były mistrz Polski i Europy wywalczył swój życiowy wynik, poprawiają rezultat z Rajdu Korsyki, gdzie był trzeci. To drugie podium Polaka w kategorii WRC 2. Dla Macieja Szczepaniaka to wyrównanie najlepszego wyniku w tej kategorii i piąta wizyta na podium.

Załoga Lotos Rally Team musiała uznać wyższość Pierre'a-Louisa Loubeta i Vincenta Landaisa, którzy mimo przebitej opony na jednym z odcinków na mecie zameldowali się z przewagą 41,7 sekundy. Dla 22-letniego kierowcy to drugi triumf w WRC 2. Najniższy stopień podium zdobyli Simone Tempestini i Sergiu Itu (+54,6). Włoch jeżdżący z rumuńską licencją stanie na podium WRC 2 trzeci raz w karierze.

- To był bardzo trudny ranek dla nas, ponieważ mamy problem z dyferencjałem. Cieszymy się, że dojechaliśmy do mety - mówił Loubet.

W klasyfikacji sezonu Benito Guerra (69) ma za sobą Pierre'a-Louisa Loubeta (50), Ole Christiana Veiby'ego (50), Takamoto Katsutę (47), Nikołaja Griazina (38) i Kajetana Kajetanowicza (33).

W WRC 2 Pro Kalle Rovanpera pilotowany przez Jonna Halttunena pokonał zespołowych kolegów: Jana Kopecky'ego i Pavla Dreslera (+24,6). Trzecie miejsce po uszkodzeniu zawieszenia na pierwszym piątkowym oesie wywalczyli Mads Ostberg i Torstein Eriksen (+8:58,6). Dla Fina to trzeci triumf w tej kategorii, Czech wywalczył drugie podium w drugim starcie, a Norweg piąte w piątym występie.

Kalle Rovanperä, Jonne Halttunen, Škoda Motorsport Škoda Fabia R5

Photo by: McKlein / LAT Images

- To jeden z najtrudniejszych rajdów, w jakich startowałem. Wiele nauczyliśmy się o naszej jeździe, notatkach i samochodzie. Dziękuje zespołowi za świetną pracę - mówił Rovanpera.

- Było świetnie. Gratuluję zespołowi, ponieważ ponownie perfekcyjnie przygotowali auto - podsumował Kopecky.

- Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale tak jest. Byliśmy szybsi niż ktokolwiek inny, co jest pozytywne - komentował Ostberg.

W klasyfikacji sezonu Rovanpera (111) ma za sobą Ostberga (98) i Greensmitha (85). Łukasz Pieniążek z 74 punktami jest czwarty.

Rundę Junior WRC wygrał Jan Solans pilotowany przez Mauro Barreiro. Na drugim miejscu sklasyfikowano załogę Dennis Radstrom/Johan Johansson (+14,9), a na trzecim duet Tom Kristensson/Henrik Appelskog (+3:27,2).