Prolog MPDM za nami

Jakub Charkot wygrał prolog MPDM, który odbył się na wirtualnym Torze Poznań.

MPDM

MPDM

Zanim zawodnicy przystąpili do godzinnego wyścigu odbyły się kwalifikacje, w których najszybszy z czasem 1:26,446 był Jakub Charkot w Lamborghini Huracanie GT3. Drugi Zbigniew Siara stracił 0,186 sekundy, a trzeci Dominik Blajer 0,200 sekundy. Czołową piątkę uzupełnili Marcin Świderek (+0,204) oraz Nikodem Wiśniewski (+0,306).

W stawce Seatów Leonów TCR pole position wywalczył Konrad Żerebiec, który był o zaledwie 0,012 sekundy lepszy od Mateusza Tyszkiewicza. Michał Antochowski (+0,109) zamknął czołową trójkę.

Rafał Szołtysek uzyskał najlepszy rezultat wśród kierowców Renault Clio Cup. Drugi był Kacper Smirnow (+0,132), a trzeci Łukasz Szakoła (+0,478).

Godzinny wyścig w Lamborghini Huracanie GT3 pewnie wygrał Jakub Charkot, który przewodził stawce od startu do mety rywalizacji. Drugi na mecie Zbigniew Siara stracił blisko 20 sekund, a trzeci był Damian Lempart ze stratą blisko 25 sekund. Za podium sklasyfikowano Dominika Blajera i Jakuba Brzezińskiego.

Wśród Seatów Leonów TCR Michał Antochowski nie dał szans rywalom i drugiego Konrada Żerebca pokonał o ponad dziesięć sekund. Najniższy stopień podium wywalczył Michał Kmieciak, który przez cały czas trwania rywalizacji walczył z Mateuszem Tyszkiewiczem, Nikodemem Wierzbickim i Robertem Bilskim.

W Renault Clio Cup kibice mogli podziwiać walkę Rafała Szołtyska i Kacpra Smirnowa, których na mecie dzieliło jednak ponad 10 sekundy. Po drugim pit stopie pierwszy z kierowców nie dał szans rywalowi, a na domiar złego Smirnow podczas dublowania zderzył się z jednym z Lamborghini. Trzeci był Mikołaj Jóźwiak.