Szósty tytuł Dubourga

Jean-Baptiste Dubourg zdobył szósty tytuł mistrzowski serii E-Trophee Andros po zaciętej walce z Yannem Ehrlacherem Besse-et-Saint-Anastaise .

E-Trophee Andros, Jean-Baptiste Dubourg

Podczas Q1 najszybszy okazał się Jean-Baptiste Dubourg (2.22,831). Drugi był Pierre-Louis Loubet (2.22,960), a trzeci Nathanael Berthon (2.23,150).

Sebastian Loeb, który wziął gościnnie udział w ostatniej rundzie sezonu zajął w pierwszej sesji kwalifikacyjnej szóstą lokatę (2.24,387).

W trakcie Q2 najszybszy czas uzyskał również Duobourg. Drugi był Yann Ehrlacher, trzeci uplasował się Aurelien Panis.

Do walki o Super Pole zakwalifikowali się: Ehlracher, Dubourg, Panis, Berthon, Loeb, Ferrier i Loubet. Najszybszy z całej siódemki okazał się Ehrlacher.

Podczas pierwszego finałowego wyścigu, jako pierwszy do mety dojechał Olivier Pernaut. Drugi był Nicolas Prost, który tracił do francuskiego kierowcy niecałą sekundę.

Trzeci do mety dojechał Sylvain Pussier ze stratą ponad 6 sekund do lidera.

W Super Finale Yann Ehrlacher pokonał Jean-Baptiste'a Dubourga i wygrał rywalizację w Besse-et-Saint-Anastaise. Dwója kierowców zrównała się punktami w klasyfikacji generalnej, jednak to Dubourg miał więcej zwycięstw na koncie w trakcie tego sezonu, dlatego to on został po raz kolejny mistrzem E-Trophee Andros. Trzeci na mecie wyścigu był Aurelien Panis.