Jabłoński najwyżej z Polaków

Szymon Jabłoński zajął szóste, Tomasz Magdziarz - siódme miejsce w drugim wyścigu Clio Cup Central Europe na Circuit Zandvoort.

Szymon Jabłoński, Renault Clio Cup

Renault

Sebastiaan Bleekemolen prowadził od startu do mety, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Melvin de Groot minął metę 3,6 sekundy za kolegą z Team Bleekemolen. Lider punktacji, Tomáš Pekař na 14 okrążeniu wygrał pojedynek z Sandro Soubkiem i stanął na trzecim stopniu podium.

Soubek spadł za Kevina Landwehra (15). Poza Jabłońskim i Magdziarzem, w top 10 zmieścili się jeszcze Szymon Ładniak (9.) i Damian Litwinowicz, który na przedostatnim kółku awansował do dziesiątki kosztem Jonasa Karklysa.

Albert Legutko ruszający z 12 pola, na 8 zakręcie uczestniczył w incydencie z Andreasem Stuckim - ósmym na starcie. Obydwa Clio zaliczyły pit stop. Legutko wycofał się po 7 okrążeniach. Paweł Wysmyk stracił 9 miejsce po awarii na 12 okrążeniu.