08 wrz
-

Wyścig o mistrzostwo

6 paź 2019, 16:03

Sandro Soubek wygrał w Zolder ostatni wyścig sezonu Clio Cup Central Europe. Trzeci na mecie, Tomáš Pekař, po sukcesie w 2017 ponownie został mistrzem. Najlepszy z Polaków, Adam Rzepecki finiszował jako czwarty.

Sebastiaan Bleekemolen, który przesiadł się do Clio z Mustanga Euro NASCAR, po starcie z pole position spadł na czwartą lokatę. Prowadził Melvin de Groot przed Sandro Soubkiem i Adamem Rzepeckim. Na trzecim okrążeniu Soubek wyprzedził de Groota. Tomáš Pekař zostawił za sobą Bleekemolena (5).

Na 6 okrążeniu wyjechał Safety Car. Szymon Ładniak spadł na koniec stawki. Tomasz Rzepecki i Jakub Dwernicki musieli zaliczyć drive through. Po 8 okrążeniu wznowiono rywalizację. Na 10 kółku Pekař zepchnął z podium Adama Rzepeckiego. Marius Rauer awansował na P6, mijając Pawła Wysmyka (11) i Tomasza Magdziarza (12).

Siódmy w wyścigu, Tomasz Magdziarz ukończył sezon na trzecim miejscu w klasie Gentlemen. Szymon Jabłoński został mistrzem klasy Rookie.