Kamazy na czele

Eduard Nikołajew, Jewgienij Jakowlew i Władimir Rybakow zostali pierwszymi liderami Rajdu Dakar 2022 w kategorii ciężarówek.

#501 Kamaz – Master: Anton Shibalov, Dmitrii Nikitin, Ivan Tatarinov

Autor zdjęcia: A.S.O.

Nieobecny na starcie w 2021 roku, pięciokrotny zwycięzca Dakaru - Nikołajew, narzucił najlepsze tempo na sobotnim prologu 44. edycji maratonu.

Kamaz zajął cztery pierwsze miejsca podczas rozgrzewki przed właściwą rywalizacją, co nie było niespodzianką.

Dmitrij Sotnikow, Ilgiz Achmetzjanow i Rusłan Achmadiejew stracili do kolegów siedem sekund, a piętnaście Andriej Karginow, Andriej Mokiejew i Iwan Małkow. Dziewięć sekund za etapowym podium byli Anton Szibałow, Dmitrij Nikitin i Iwan Tartarinow.

Załoga Tatry - Ignacio Casale, Alvaro Leon i Tomas Sikola rozpoczęła rajd od piątego czasu (+27s).

Janus Van Kasteren, Marcel Snijders i Darek Rodewald zajęli siódme miejsce (+37s). Natomiast Tomas Vratny z Bartkiem Bobą i Jaromirem Martinecem w składzie uplasowali się na trzynastej pozycji (+1.26)

Wyniki: Etap 1A