Wiśniewski w piątce

Alexandre Giroud najszybciej pokonał prolog 45 edycji Rajdu Dakar, w kategorii quadów.

#155 Orlen Team, Kamil Wiśniewski

Autor zdjęcia: Orlen Team

Zawodnicy zasiadający na quadach byli pierwszymi, którzy wyjechali na trasę 13-kilometrowego prologu otwierającego czwarty Dakar w Arabii Saudyjskiej.

Alexandre Giroud pojechał najszybciej na tym odcinku. Zwycięzca Dakaru 2022 i triumfator W2RC o jedną sekundę pokonał Marcelo Medeirosa, który wygrał trzy etapy w poprzedniej edycji. Daniel Vila Vaques stanął na najniższym stopniu podium prologu, 12 sekund za panującym mistrzem, a Giovanni Enrico był czwarty.

Kamil Wiśniewski rozpoczął rywalizację od piątego czasu, ustępując Giroudowi o 54 sekundy na trasie wyglądającej niczym próba WRC.