Zdecydowany lider Original by Motul

Ośmiu zawodników kategorii Original by Motul pokonało cały dystans piątego etapu Rajdu Dakar 2022, do chwili wstrzymania odcinka specjalnego.

Wg prowizorycznych wyników Arunas Gelazninkas ponownie był najszybszy w stawce motocyklistów zajął drugie miejsce (+3.23), a Charan Moore trzecie (+8.46).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Mario Patrao (+9.47), Emanuel Gyenes (+10.48), Benjamin Melot (+15.45).

Gelazninkas powiększył swoją przewagę nad Engelem do 16.32. Strata Moore’a wynosi 1:12.18.

Wobec ogromnego zapotrzebowania na samoloty i śmigłowce medyczne przeznaczone do zabezpieczenia etapu w kategorii motocykli, quadów i w klasie historycznej, kierownictwo rajdu podjęło decyzję, krótko po południu lokalnego czasu, o przerwaniu rywalizacji.