Zdecydowany lider Original by Motul

Ośmiu zawodników kategorii Original by Motul pokonało cały dystans piątego etapu Rajdu Dakar 2022, do chwili wstrzymania odcinka specjalnego.

#36 Husqvarna: Arunas Gelazninkas

Orion Dakar Team

Wg prowizorycznych wyników Arunas Gelazninkas ponownie był najszybszy w stawce motocyklistów zajął drugie miejsce (+3.23), a Charan Moore trzecie (+8.46).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Mario Patrao (+9.47), Emanuel Gyenes (+10.48), Benjamin Melot (+15.45).

Gelazninkas powiększył swoją przewagę nad Engelem do 16.32. Strata Moore’a wynosi 1:12.18.

Wobec ogromnego zapotrzebowania na samoloty i śmigłowce medyczne przeznaczone do zabezpieczenia etapu w kategorii motocykli, quadów i w klasie historycznej, kierownictwo rajdu podjęło decyzję, krótko po południu lokalnego czasu, o przerwaniu rywalizacji.