-
-

Hountondji zaliczył perfekcyjny weekend

14 wrz 2017, 13:34

Kierowca Red Bull Driftbrothers - Eli Hountondji, zaliczył perfekcyjny weekend, wygrywając domową rundę Federal Tyres King of Europe, która odbyła się na Motorsport Arena Oschersleben w Niemczech.W kwalifikacjach Hountondji również wylądował na pierwszym miejscu.

Rick Van Goethem był sklasyfikowany na drugiej pozycji, a trzecie miejsce zajął Johannes Hountondji. Z zawodów wycofał się Massimo Checchin po awarii silnika. Duże problemy ze sprzęgłem miał Steve 'Baggsy' Biagioni.W drodze do półfinałów, Eli Hountondji pokonał Steve Biagioniego. Do półfinałów dotarł również Marco Zakouril, pokonując wysoko aspirującego Ricka Van Goethema.Pomimo dużych wysiłków, Norbert Kovacik nie zagroził Eli Hountondji’emu. W walce o finał Zakouril okazał sie lepszy od Marka Reijne.W małym finale Norbert Kovacik zapewnił sobie najniższy stopień podium pokonując Marka Reijne.W finałowej rozgrywce między Hountondjim i Zakouril, dwa razy doszło do remisu 5-5. W dogrywce w pierwszym starcie Eli zapisał na swoje konto wynik 6-4. W drugim biegu Czech popełnił błąd, przegrywając 0-10.W Pro2 na najwyższym stopniu podium wylądował Gunther Denk.W Queen of Europe series wygrała Denise Ritzmann. Karolina Pilarczyk musiała zadowolić sie drugim miejscem. Trójkę skompletowała Michaela Sacherova.fot. KoE