Najnowsze wiadomości o Paweł Szkopek

Siatka
Lista

Podwójne zwycięstwa zawodników Szkopek Team

W trzeciej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski znów w rolach głównych wystąpili zawodnicy Szkopek Team. Na słowackim torze Slovakiaring podwójne zwycięstwa odnieśli Jurand Kuśmierczyk i Dawid Nowak, a Paweł Szkopek był drugi w sobotnim wyścigu klasy Superbike.

Szkopek: To były naprawdę wykańczające zawody

Paweł Szkopek wrócił na tory mistrzostw świata w dobrym stylu. W 24-godzinnym wyścigu na słynnym torze w Le Mans wraz z zespołem Energie Endurance 91 zajął dziewiąte miejsce w klasie Superstock i 16. w klasyfikacji generalnej. Mimo ponad półrocznej przerwy w ściganiu był mocnym punktem ekipy, zastępując na ostatniej zmianie Włocha Christiana Napolego.

Polacy startują w Le Mans

W sobotę Paweł Szkopek rozpocznie sezon w mistrzostwach świata EWC, na torze w Le Mans. Polski motocyklista pojedzie w 24-godzinnym wyścigu w barwach zespołu Energie Endurance 91.

Szkopek wraca na tor

Paweł Szkopek został nowym zawodnikiem zespołu Energie Endurance 91, z którym w nadchodzącym sezonie wystartuje w mistrzostwach świata FIM EWC, w klasie Superstock. W nowych barwach zadebiutuje już 16 kwietnia w 24-godzinnym wyścigu na legendarnym torze w Le Mans!

Szkopek: Czasami za bardzo chcemy przyspieszyć progres

Drugi wyścig w Estoril Paweł Szkopek (Yamaha MS Racing) zakończył ponownie na 23. pozycji. Jedyny Polak w mistrzostwach świata World Supersport nie powiększył dorobku punktowego, ale wykonana w Portugalii praca pozwoliła czasowo zbliżyć się do czołówki. Niedzielny wyścig wygrał Dominique Aegerter, przerywając trwającą trzy starty dominację Stevena Odendaala.

Szkopek o włos od podium w Bol d'or

Paweł Szkopek został najlepszym Polakiem w historii motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC. Zawodnik ekipy Omega Maco Racing ukończył prestiżowy, 24-godzinny wyścig Bol d'Or tuż za podium, na francuskim torze Paul Ricard finiszując na piątej pozycji.

Szkopek o krok od tytułu

Paweł Szkopek wygrał sobotni, a następnie zajął drugie miejsce w niedzielnym wyścigu piątej i przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike.