Müller w innej lidze

Nico Müller świętował w Spa-Francorchamps piąte zwycięstwo w DTM. Robert Kubica w debiucie zajął 14 miejsce.

Nico Müller, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS 5 DTM

Audi Communications Motorsport

Szwajcar z Audi Sport Team Abt Sportsline minął metę 19,5 sekundy przed Jamie Greenem. Całe podium dla Audi skompletował Loïc Duval. Najlepszy kierowca BMW, Philipp Eng ukończył wyścig na szóstej pozycji.

Robin Frijns prowadził od startu. Nico Müller po kontakcie obronił drugie miejsce przed zakusami René Rasta. Robert Kubica utrzymał P14, ścigany przez Harrisona Neweya.

Sheldon van der Linde miał kłopoty techniczne i zaliczył dwa pit stopy. Wittmann i Duval zostawili za sobą Glocka. Na 5 okrążeniu Nico Müller odebrał prowadzenie Robinowi Frijnsowi.

Duval i Green zepchnęli Wittmanna na P7. Rockenfeller awansował do trójki kosztem Rasta, który po 10 okrążeniu zmienił opony. Robin Frijns zatrzymał się po 11 kółku. Nico Müller miał w zapasie już ponad 5 sekund.

Rast wygrał pojedynek z Frijnsem. Po 12 okrążeniu odwiedzili pit lane Müller, Duval, Glock i Kubica (kłopoty z podnośnikiem). Nowym liderem został Mike Rockenfeller. Robert Kubica po zmianie opon zajmował 14 miejsce.

Jamie Green znalazł się na czele po pit stopie Rockenfellera (14). Gdy zjechał Anglik, prowadził Nico Müller (15). René Rast tracił do lidera 8,2 sekundy.

Harrison Newey jako ostatni zmienił Hankooki - i wyjechał 2,4 sekundy przed Kubicą (16). Polski kierowca odrobił dwie dziesiąte, po czym dystans zaczął rosnąć.

René Rast zdarł opony i po 20 okrążeniu ponownie znalazł się na pit lane. Urzędujący mistrz DTM spadł na 10 pozycję. Rockenfeller, Duval i Green minęli Frijnsa. Duval i Green awansowali kosztem "Rocky'ego" (24).

Robin Frijns spadł na P9. Rast wyprzedził Auera i Enga. Na ostatnim okrążeniu Jamie Green poradził sobie z Loïc'kiem Duvalem.