-

Rast ograł Wittmanna

5 paź 2019, 13:03

René Rast świętował na Hockenheimringu 17 zwycięstwo w DTM - siódme w tym roku.

Kierowca Audi Sport Team Rosberg minął metę 1,6 sekundy przed Marco Wittmannem. Kolejne miejsca zajęli Mike Rockenfeller, Robin Frijns, Loïc Duval i Timo Glock. Najlepszy z Super GT, Jenson Button ukończył wyścig na 9 miejscu pomimo długiego, niemal 18-sekundowego pit stopu.

Ferdinand Habsburg nie wystartował z powodu kłopotów z silnikiem. Tsugio Matsuda ukręcił półoś i nie ruszył na okrążenie formujące. Nissan został usprawniony w boksie. Matsuda wrócił na tor ze stratą 17 okrążeń.

Rast prowadził od startu mając za sobą Wittmanna, Rockenfellera, Duvala i Glocka, który na drugim zakręcie wyprzedził Aberdeina. Za nawrotem Rockenfeller zostawił za sobą Wittmanna. Glock minął Duvala.

Na drugim okrążeniu Müller i Frijns zepchnęli Buttona na P9. Nico Müller, wówczas siódmy, dowiedział się, że ma oddać miejsce Joelowi Erikssonowi, jedenastemu w kolejce.

Wicelider mistrzostw, Müller poradził sobie z Erikssonem (7) i Dennisem (8). Timo Glock zjechał na wymianę lewych drzwi (10). Jenson Button jako następny przegrał pojedynek z Müllerem. Aberdein wyprzedził Duvala, Wittmann Rockenfellera (12). Następnie Robin Frijns odebrał Duvalowi P5.

Marco Wittmann zmienił opony w 6,5, Jenson Button - w 17,9 sekundy (17). Philipp Eng stracił napęd i zatrzymał się na trawie za Paraboliką. René Rast po 6,7-sekundowym pit stopie wrócił na trzecim miejscu - przed Wittmannem. W trakcie 19 okrążenia wyjechał Safety Car.

Po pit stopach Müllera i Juncadelli ponownie prowadził Rast (20). Dani Juncadella wycofał się z powodu wibracji (21). Po 21 okrążeniu zakończono neutralizację.

Glock minął Rockenfellera, Frijns Müllera. Rockenfeller zrewanżował się Glockowi na drugim zakręcie. Pietro Fittipaldi został ukarany drive through za spowodowanie kolizji z kolegą z WRT, Jonathanem Aberdeinem.

Frijns i Müller zostawili za sobą Glocka. Wittmann wyprzedził Rasta w trakcie 25 przejazdu Spitzkehre, ale okrążenie dalej Audi z numerem 33 objechało BMW po zewnętrznej.

Jamie Green, który wyprzedzał za SC, musiał przepuścić Bruno Spenglera. Duval i Di Resta zepchnęli Dennisa na P9. Müller awansował do trójki kosztem Rockenfellera (30). Button minął Greena i van der Linde.

Po 33 okrążeniu Nico Müller drugi raz zmienił opony, po czym wrócił na drive through, ponieważ przekroczył limit prędkości na pit lane. Jenson Button wygrał pojedynek z Jake'em Dennisem o P9. Sheldon van der Linde otrzymał drive through za wypchnięcie rywala z toru.

Podium: Race winner René Rast, Audi Sport Team Rosberg, second place Marco Wittmann, BMW Team RMG, third place Mike Rockenfeller, Audi Sport Team Phoenix

Photo by: Alexander Trienitz