Rast wrócił na szczyt podium

René Rast świętował na Brands Hatch 14 zwycięstwo w DTM, czwarte w sezonie - pierwsze od sobotniego wyścigu na Norisringu.

Podium: Race winner René Rast, Audi Sport Team Rosberg

Alexander Trienitz

Lider punktacji minął metę 0,2 sekundy przed wiceliderem, Nico Müllerem. Robin Frijns i Loïc Duval skompletowali wynik 1-2-3-4 dla Audi. Jako piąty finiszował Philipp Eng w BMW. Za Mike'em Rockenfellerem i Sheldonem van der Linde, ósme miejsce zajął Dani Juncadella, najlepszy w obozu Aston Martina.

Rast przegrał start z Duvalem, ale minął Francuza na Hawthorns. Nico Müller ruszający z szóstego pola, został wiceliderem w trakcie drugiego okrążenia. Joel Eriksson przebił oponę w kontakcie z Audi Pietro Fittipaldiego. Jamie Green otrzymał 5 sekund kary za złe ustawienie samochodu na polach startowych.

Rast i Müller przedzieleni 0,9 sekundy, zaliczyli pit stop po 11 okrążeniu. W Audi Szwajcara wystąpił problem z lewym tylnym kołem. Nico Müller wrócił na tor 4 sekundy za Rastem. Prowadził Loïc Duval.

Mike Rockenfeller (12), Robin Frijns (13) i Loïc Duval (14) po pit stopach wyjechali przed Nico Müllerem, ale na zimnych oponach cała trójka przegrała pojedynki z kierowcą Abt Sportsline.

Kolejny lider, Philipp Eng po zmianie opon znalazł się za Marco Wittmannem (23). Na czele widniał Aston Martin Paula Di Resty. Problemy techniczne wyeliminowały Joela Erikssona i Bruno Spenglera.

W samochodzie Di Resty nie działało radio, co przedłużyło pit stop Szkota do 13,6 sekundy. Od 24 okrążenia ponownie prowadził René Rast - 1,1 s przed Müllerem, dwie sekundy przed Frijnsem.

Pietro Fittipaldi przejechał przez żwir na Clearways. Do Druids obowiązywała Slow zone. Marco Wittmann drugi raz zmienił opony, spadając na P12. Fittipaldi również zjechał po nowe Hankooki.

Philipp Eng wyprzedził Mike'a Rockenfellera, ale nie zdołał odebrać czwartego miejsca Loïcowi Duvalowi. Kontakt zniechęcił kierowcę RMR. Wittmann poradził sobie z Greenem, a następnie awansował na punktowane miejsce, gdy Jonathan Aberdein wykonał obrót na Surtees Bend (38).

Sweden Joel Eriksson 20 27'58.056 22 Laps 1 Lap
Podium: Race winner René Rast, Audi Sport Team Rosberg, second place Nico Müller, Audi Sport Team Abt Sportsline, third place Robin Frijns, Audi Sport Team Abt Sportsline