Wittmann uciekł Rastowi

Marco Wittmann osiągnął metę pierwszego wyścigu DTM w Brands Hatch 0,3 sekundy przed René Rastem.

Podium: Race winner Marco Wittmann, BMW Team RMG

Autor zdjęcia: Alexander Trienitz

Wittmann świętował 15 zwycięstwo w Deutsche Tourenwagen Masters, czwarte w tym sezonie. Na trzecim stopniu podium stanął wicelider serii, Nico Müller.

Nie wystartowali Fittipaldi (kraksa w kwalifikacjach) i Eriksson (skrzynia biegów). Jonathan Aberdein ruszał z pit lane. Paul Di Resta (4 pole) objął prowadzenie na Paddock Hill Bend - i otrzymał 5 sekund kary za falstart. Szkot miał za sobą Wittmanna, Duvala, Rasta, Müllera, Rockenfellera i Frijnsa.

Dani Juncadella skierował BMW Timo Glocka na Astona Jake'a Dennisa. Dennis odpadł z powodu uszkodzenia tylnego skrzydła. Juncadella musiał zaliczyć drive through.

Green i Aberdein rozpoczęli pit stopy (6). Juncadella wykonał karę (7). Ferdinand Habsburg odwiedził pobocze i spadł o dwa miejsca, a następnie zaliczył koszmarny pit stop (9). Awarii uległ pneumatyczny podnośnik i arcyksiążę stracił niemal dwa okrążenia.

Nico Müller zmienił opony po 12 okrążeniu. René Rast odebrał trzecie miejsce Loïc'kowi Duvalowi (14). Marco Wittmann wykonał 6,1-sekundowy pit stop, a po powrocie na tor przegrał z Jamie Greenem. Zjechali Rast, Duval i Glock (15).

Green szeroko przejechał Paddock Hill Bend, spadając za Wittmanna, Müllera i Rasta (16). Pit stop plus 5-sekundowa kara relegowały Paula Di Restę na 12 miejsce. Na czele znalazł się Robin Frijns (17).

Bruno Spengler przegrał pojedynki z Wittmannem, Rastem, Müllerem, Duvalem i Rockenfellerem, nim zjechał po nowe opony (22). Di Resta wyprzedził Greena, Wittmann Enga (24). Frijns i Eng zakończyli festiwal pit stopów. Marco Wittmann wyprzedzał Rasta o 5,9, Müllera o 9,1 sekundy. Pojawiła się mżawka.

Jamie Green drugi raz zmienił opony. Frijns i Eng relegowali Di Restę na P8. Następnie Robin Frijns zostawił za sobą Rockenfellera i Duvala. Eng minął Rockenfellera, van der Linde Di Restę, który został wycofany po 40 okrążeniu.

Liderowi skończyły się opony i 5-sekundowa przewaga nad Rastem zmalała do 1,7 sekund przed ostatnim okrążeniem. Audi z numerem 33 finiszowało 0,374 s za BMW z jedenastką.

United Kingdom Jake Dennis
Podium: Race winner Marco Wittmann, BMW Team RMG, second place René Rast, Audi Sport Team Rosberg, third place Nico Müller, Audi Sport Team Abt Sportsline