Ucieczka Gómeza

Alfredo Gómez wygrał najdłuższy etap Red Bull Romaniacs.

Tadeusz Błażusiak, KTM

Autor zdjęcia: KTM Images

29-latek z Madrytu pokonał o 6.22 Manuela Lettenbichlera. Triumfator pierwszego etapu, Graham Jarvis ustąpił Gómezowi o 7.02. Tadeusz Błażusiak zajął szóste miejsce.

Rywalizowano na 151-kilometrowej trasie w górach na zachód od Sibiu. Jarvis startował jako pierwszy - przed Youngiem i Lettenbichlerem. Tadeusz Błażusiak ruszył jako ósmy. Wade Young miał kłopoty techniczne na pierwszym podjeździe i wrócił na start. Na CP1, a potem CP3, 4 i 7 najszybszy był Alfredo Gómez. Przed 20-minutową serwisową przerwą były mistrz świata juniorów w trialu wyprzedzał Jarvisa (+19), Lettenbichlera (+26) i Błażusiaka (+36).

Na CP10 Jarvis tracił tylko 4 sekundy do Gómeza, ale końcowa część odcinka przyniosła popis Hiszpana.

Josu Artola ponownie okazał się najlepszy w klasie SIlver. Tomasz Gagat uzyskał dzisiaj 15 czas. Marcin Węglarz zajął szóste miejsce w klasie Bronze i jest wiceliderem rajdu. Zwycięzcą etapu został Jean-Michel Vigand, szybszy o 4.27 od Amerykanina Erica Slominskiego. Joanna Paluch, druga wśród kobiet w klasie Iron, znalazła się na 45 pozycji w wynikach etapu.