-
-

Czeska federacja najlepsza w Europie

6 lis 2019, 15:30

Autoklub České republiky został triumfatorem Rajdowych Mistrzostw Europy 2019 w klasyfikacji narodowej.

Puchar Narodów powołano do życia w sezonie 2018, odpowiadając na coraz większe zaangażowanie krajowych federacji oraz automobilklubów. Kategoria ta ma być wyrazem uznania i jednocześnie pomocą dla poszczególnych organizacji w promowaniu i wspieraniu młodych talentów na arenie międzynarodowej.

ACCR Czech Rally Team zajął w ubiegłym sezonie drugie miejsce za zwycięskim ADAC Opel Rallye Junior Team. W tegorocznej rywalizacji czeska federacja okazała się bezkonkurencyjna. W stawce pojawili się również: Rallye Team Spain, FPAK Portugal Team, Estonian Autosport Junior Team oraz Sweden National Team.

W przeciągu dwóch lat w barwach ACCR jeździli Filip Mareš, Erik Cais, Jan Talaš, Petr Semerád czy Vojtěch Štajf. Mareš wygrał w tym roku juniorską klasyfikację ERC 1, a Cais jest na najlepszej drodze do srebrnego medalu w ERC 3.

Tomas Kunc, sekretarz generalny Autoklubu České republiky ds. sportu samochodowego i motocyklowego powiedział: - Naprawdę doceniamy zwycięstwo w Pucharze Narodów ERC. Jesteśmy bardzo aktywni w mistrzostwach Europy od wielu lat, a praca z juniorami jest satysfakcjonująca.

- Chciałbym podziękować Eurosport Events - promotorowi ERC za doskonałą współpracę, a wszystkim naszym załogom za świetny sezon.