-
-

Griebel wraca do ośki

29 paź 2019, 11:04

Marijan Griebel powraca do kategorii, od której zaczynał starty w rajdach samochodowych na arenie międzynarodowej. W Rajdzie Węgier wystartuje Peugeotem 208 R2.

Griebel to zwycięzca ERC3 Junior z 2016 roku i ERC Junior U28 z sezonu 2017. W tym roku w mistrzostwach Europy rywalizował za kierownicą Skody Fabii R5. Zaliczył pięć rund. Wziął również udział mistrzostwach świata w domowym Rajdzie Niemiec, w którym wywalczył drugie miejsce w WRC 2.

Teraz Griebel został powołany do kontynuowania pracy, którą rozpoczął Orhan Avcioglu. To pogoń za kluczowymi punktami dla Toksport WRT w ramach ich starań o tytuł w klasyfikacji zespołowej w FIA European Rally Championship.

- Bardzo cieszę się z tej okazji - powiedział Griebel. - Ze względu na brak budżetu, swój ostatni rajd zaliczyłem w sierpniu. Wygrałem wtedy ostatni oes w WRC 2, walcząc z Kalle Rovanperą i Madsem Ostbergiem. To było bardzo fajne, ale mimo to ciężko mi przetrwać tak długą przerwę.

Griebel, startując na Węgrzech dla Toksport, połączy siły z Chrisem Ingramem, który będzie walczył o tytuł w generalce, za kierownicą Fabii R5. Wcześniej obydwaj reprezentowali ADAC Opel Rallye Junior Team. Griebel pokonał wtedy (w 2016 roku) Ingrama w walce o tytuł w ERC3 Junior.

Jego pilotem będzie Alex Rath, z którym ostatnio współpracował w 2018 roku.

Rajd Węgier odbędzie się w dniach 8-10 listopada.