Brands Hatch pechowe dla Polaków

Bez punktów w finałowej rundzie, Kacper Sztuka zajął szóste miejsce w końcowej klasyfikacji Isolation eRacing Series.

Kacper Sztuka, Dallara F317

Kierowcy Dallar F317 ścigali się na wirtualnym Brands Hatch Circuit. Mistrzostwo serii przypadło Muhammadowi Ibrahimowi - zwycięzcy finału. Kacper Sztuka po pit stopie wspiął się na 21 pozycję, zostawiając za sobą Rubensa Barrichello. Mateusz Kaprzyk zaliczył pechowy występ w repasażu, lądując na P8.

Obydwaj Polacy rywalizowali w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym. Kacper Sztuka utrzymał piątą lokatę. Mateusz Kaprzyk, obrócony przez Adama Christodoulou, spadł z jedenastego miejsca na czternaste, a na mecie zameldował się jako trzynasty.

Drugi wyścig wygrał Muhammad Ibrahim, trzeci - Dani Juncadella. Na początku repasażu Mateusz Kaprzyk uczestniczył w kolizji na Paddock Hill Bend. Po pit stopie mikołowianin osiągnął metę jako ósmy. Wygrana przypadła Eduardo Barrichello.

Muhammad Ibrahim zdominował finał, utrzymując za sobą Daniego Juncadellę. Trzeci stopień podium zajął 13-letni holenderski kartingowiec Robert De Haan. Kacper Sztuka, trzynasty na starcie, po incydencie zakończył pierwsze okrążenie na pit lane. Z końca stawki ustronianin przebił się na P21.