DeJong po raz trzeci

Mitchell deJong odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w wirtualnej rallycrossowej serii Subaru iRX All-Star Invitational.

Craig Breen, Subaru WRX STI, Mitchell deJong, Volkswagen Beetle

W finale American Red Cross iRX California Classic na Sonoma Raceway, 22-latek pokonał Sami-Mattiego Trogena o 3,5 sekundy. Początkowy lider, Craig Breen dotarł na podium z przewagą 0,4 s nad Cabotem Bighamem.

17-letni Sami-Matti Trogen wygrał pierwszy wyścig kwalifikacyjny - 17 setnych przed deJongiem. W drugim wyścigu Christian Brooks zostawił za sobą Trogena o 2,5 sekundy. Heat 3 padł łupem Scotta Speeda, szybszego o 1,6 s od Parkera Kligermana z NASCAR. Kevin Swindell uciekł Travisowi Pastranie na 7,3 s w wyścigu 4.

W pierwszym repasażu dziewięciu kierowców rywalizowało o jedno miejsce w finale. Wywalczył je Craig Breen, drugi raz startujący w serii Subaru iRX. Wśród pechowców znaleźli się James Hinchcliffe (3), Kevin Hansen (5) i Chris Atkinson (8). W zaciętym pojedynku w drugim LCQ, Alexander Rossi finiszował 0,159 s przed Connerem Martellem.

Po rozpoczęciu finału na 11 okrążeń Craig Breen miał za sobą Mitcha deJonga, startującego z 9 pola. Subaru lidera wykonało półobrót po kontakcie na czwartym okrążeniu. DeJong kontrolował sytuację do mety. Breen znalazł się za Sami-Mattim Trogenem, ale obronił podium przed zakusami Cabota Bighama.