Dwa zwycięstwa Mireckiego

Bartłomiej Mirecki odniósł dwa zwycięstwa na wirtualnym Automotodromie Brno i awansował na trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji TCR Eastern Europe Sim Racing.

Bartlomiej Mirecki, Hyundai i30 N TCR

Częstochowianin zaliczył tylko trzy z pięciu rund serii. Do wicemistrzostwa zabrakło Mireckiemu 6 punktów. Po prymat już wcześniej sięgnął Bartosz Groszek.

Mirecki trzeci raz z rzędu wygrał kwalifikacje. Kolejne miejsca zajęli Groszek (+0,291), Korený (+0,707), Galáš (+0,840), Platzer (+1,188) i Jílková (+1,196). Mirecki i Groszek otwierali klasyfikację przez cały pierwszy wyścig. Na mecie dzieliło ich 0,073 sekundy.

W drugim wyścigu Bartek Mirecki brawurowo przebijał się z 12 pola startowego. Na 9 okrążeniu był już pierwszy - po ostrym pojedynku z Miklasem Bornem, który po 5 kółkach widniał 5,2 sekundy przed Hyundaiem BM Racing Team.

Bartosz Groszek szybko awansował na czwarte miejsce, a potem tasował się na P3 z Tomášem Pekařem. W trakcie 4 okrążenia kierowca BTC Maszyny Racing spadł na P8, ale na finiszu wrócił na podium. Kolega z zespołu, Łukasz Stolarczyk zdobył punkty za jedenaste i dwunaste miejsce. Jakub Wyszomirski był czternasty i trzynasty, Maciej Łaszkiewicz - dwukrotnie szesnasty.