Dziennikarz pokonał kierowców DTM

Michael Bräutigam wygrał na mokrym Red Bull Ringu ósmą rundę #RaceHome Charity Racing Series.

Audi e-tron Vision Gran Turismo

Pochodzący z Endorfu, dziennikarz Motorsport aktuell reprezentował zespół WRT. W superfinale Bräutigam pokonał Nico Müllera, odraczając rozstrzygnięcie serii co najmniej o dwa tygodnie. Za tydzień sześciu uczestników #RaceHome weźmie udział w testach DTM na Nürburgringu.

W Q1 Nico Müller odjechał René Rastowi na 8 sekund. Michael Bräutigam minął metę w Q2 z przewagą 20,4 s nad Robinem Frijnsem. Mike Rockenfeller awansował do półfinału z Q3.

Dwunastka rywalizowała o pozostałe trzy miejsca w repasażu na dystansie 7 okrążeń. Wyniki wskazały, że Robin Frijns wyprzedził Stefana Waschowa i René Rasta, ale gra Gran Turismo Sport popełniła błąd. Zamiast Rasta półfinalistą został David "Dave Gaming" Karapetian.

Michael Bräutigam ograł Nico Müllera o 0,6 sekundy. Za nimi finiszowali Rockenfeller, Waschow, Frijns i Karapetian. W superfinale Bräutigam wystartował lepiej od Müllera, lecz na mecie jako pierwszy pojawił się Szwajcar. Kolejność zmieniła kara dla Nico Müllera za wyjeżdżanie poza tor. Bräutigam został ogłoszony zwycięzcą - z przewagą 3,914 sekundy.