96 dni

Hill sprawił sensację

29 mar 2020, 19:17

Timmy Hill pokonał gwiazdy NASCAR w O’Reilly Auto Parts 125 - drugiej rundzie eNASCAR iRacing Pro Invitational Series.

W wirtualnym wyścigu na Texas Motor Speedway, transmitowanym live przez stację Fox Sports 1, 27-latek z Maryland wyprzedził o 5 setnych Ryana Preece'a. Kolejne miejsca zajęli Garrett Smithley, Landon Cassill, Alex Bowman i Dale Earnhardt Jr.

Do 31 aktualnych i byłych kierowców NASCAR Cup Series dołączyła w stawce pierwsza czwórka wyścigu kwalifikacyjnego na 30 okrążeń - Alex Labbe, Anthony Alfredo, Ty Majeski i Rubén García Jr. Nasz rodak Kaz Grala zajął ósme miejsce.

W głównym wyścigu przez 80 okrążeń liderował William Byron, startujący z pole position. Timmy Hill, który w tym roku mógł się pochwalić 27 miejscem w Daytona 500, po kontakcie wyprzedził Byrona na 5 okrążeń przed końcem dystansu. O wszystkim rozstrzygnęła dogrywka po ostatniej neutralizacji, zarządzonej po kolizji Ryana Preece'a i Williama Byrona.

Timmy Hill dotąd nie wygrał wyścigu w ogólnokrajowej serii NASCAR, ale w iRacing odniósł już  674 zwycięstwa w 1677 startach.