Pirro na wędkarskim krzesełku

Jan Magnussen i siedzący na wędkarskim krzesełku Emanuele Pirro wygrali wyścigi Legends Trophy na Circuit Zandvoort.

Emanuele Pirro

Autor zdjęcia: Sam Bloxham / Motorsport Images

Fernando Alonso, debiutujący w wirtualnym Brabhamie BT44B, zaskoczył czwartym czasem w kwalifikacjach. Jan Magnussen wyprzedził Jensona Buttona o 0,101, Mikę Salo o 0,198, Alonso o 0,264 sekundy.

Bicampeon wykonał półobrót na Tarzanbocht i spadł na P7. Magnussen miał za sobą Salo, Buttona i Montoyę. Po kontakcie Alonso znalazł się na ósmym miejscu, za Petterem Solbergiem.

Montoya naciskał Buttona i wyjechał poza tor na początku drugiego okrążenia. Alonso zderzył się z Solbergiem. Po kontakcie z Dario Franchittim Petter spadł z szóstej na 22 pozycję.

Alonso wyjechał w żwir - daleko od toru (3). Jenson Button został wiceliderem kosztem Miki Salo (7). Od prowadzącego Magnussena dzieliło go 4,2 sekundy.

Pojedynek Alonso z Adriánem Fernándezem o siódmą lokatę zakończył się kolizją (7). Fernando uderzył w barierę, wpadł w żwir i został sklasyfikowany na 24 miejscu - za Emersonem Fittipaldim.

Jan Magnussen prezentujący nowego sponsora - restauracje Bone's - minął metę 5 sekund przed Jensonem Buttonem. Obsadę podium uzupełnił Juan Pablo Montoya.

Po odwróceniu pół startowych z pierwszego rzędu ruszali Emanuele Pirro i Max Papis, z drugiego Tony Kanaan i Emerson Fittipaldi. Pirro wygrał z przewagą 10 sekund. Andy Priaulx i Darren Turner skompletowali czołową trójkę.

Najstarszy w stawce, Emerson Fittipaldi wyprzedził Tony'ego Kanaana, po czym oddał miejsce Priaulxowi (1) i Turnerowi (2). Gdy Emmo odwiedził żwir, znalazł się na końcu dziesiątki.

Fernando Alonso, dziewiętnasty po starcie z 21 pola, lądował kołami do góry po kontakcie z wracającym z pobocza Tiago Monteiro (2).

Petter Solberg przebił się na P4, ale przegrał z Montoyą, Buttonem i Magnussenem, a następnie zaliczył dwie kolizje. Emerson Fittipaldi wspiął się na ósme miejsce, jednak na finiszu spadł za Liuzziego i Solberga.