Pogodzeni przez Blomqvista

Tom Blomqvist wygrał drugą rundę World RX Esports Series na wirtualnym Lånkebanen pod Hell.

GTLM Pole Winner #25 BMW Team RLL BMW M8 GTE, GTLM: Tom Blomqvist

Autor zdjęcia: Michael L. Levitt / Motorsport Images

Syn rajdowego mistrza świata Stiga Blomqvista, Tom pokonał w finale faworytów - Shane'a van Gisbergena i Timmy'ego Hansena. Nowozelandczyk nadal prowadzi w serii - z 6 punktami przewagi nad urzędującym mistrzem świata w rallycrossie.

Timmy Hansen popisał się najlepszym czasem w pierwszych dwóch kwalifikacjach, w kolejnych dwóch górą był van Gisbergen. Blomqvist awansował do półfinałów z siódmej pozycji - za Svardalem, Bermingrudem, Kevinem Hansenem i Krogstadem. Hayden Paddon ukończył kwalifikacje na 13 miejscu.

W pierwszym półfinale Timmy Hansen wyprzedził brata o 3,5 sekundy, jednak Kevin Hansen otrzymał 5-sekundową karę - podobnie jak następni w wynikach, Enlund i Svardal. Piąty na mecie, Tom Blomqvist awansował do finału.

Shane van Gisbergen pokonał o sekundę Henrika Krogstada w półfinale 2. Z trzeciego miejsca dzięki lepszemu czasowi, awansował Marius Bermingrud.

Van Gisbergen i Bermingrud skierowali się na Joker Lap po rozpoczęciu finału. Timmy Hansen przejechał dłuższą pętlę na drugim okrążeniu - i został wyprzedzony przez van Gisbergena na zakręcie 2. Tom Blomqvist poczekał z Joker Lapem do ostatniego kółka, wyjeżdżając przed van Gisbergenem.

W starciu simracerów zabłysnęli bracia Dall'olmo. Killian wyprzedził w finale Quentina o 0,6 sekundy. Trzecia lokata przypadła Johnowi Bebnowiczowi-Harrisowi.