Rdest pechowo na COTA

Po pechowym występie na COTA, Gosia Rdest spadła z trzeciego na dziewiąte miejsce w W Series Esports League.

Gosia Rdest

Podobnie jak na Monzy, pierwszy i trzeci wyścig wygrała Beitske Visser, a w wyścigu 2 z odwróconymi polami startowymi górą była Emma Kimiläinen. Gosia Rdest zdobyła punkty za dwunaste i dwukrotnie trzynaste miejsce.

Zabrakło Jamie Chadwick, przebywającej na testach Formula Regional Europe w Misano. W pierwszych kwalifikacjach Beitske Visser okazała się szybsza o 0,421 sekundy od Caitlin Wood. Z drugiego rzędu startowały Marta García (+0,677) i Nerea Martí (+0,732). Gosi Rdest przypadło 15 pole.

Po starcie prowadziła García przed Martí i Visser. Rdest awansowała na P9. Visser wyprzedziła obydwie Hiszpanki, osiągając metę z przewagą 6 sekund. Gosia Rdest po kontaktach straciła trzy miejsca.

Vicky Piria rozpoczęła drugi wyścig z pole position. Rdest awansowała z P8 na piąte miejsce, ale znowu doszło do kontaktu, oznaczającego spadek na P18. Na mecie Gosia zameldowała się jako trzynasta. Emma Kimiläinen wyprzedziła o 1,9 sekundy Irinę Sidorkową, wiceliderkę serii z 8 punktami straty do Visser.

Na finiszu Q2 Beitske Visser okazała się lepsza od Tasmin Pepper o 0,348 sekundy. Kolejne miejsca zajęły Caitlin Wood (+0,534) oraz Nerea Martí (+0,584). Gosia Rdest ruszała z 15 pola - i po starcie awansowała na P9. Ósma w połowie dystansu, Gosia została obrócona i musiała zadowolić się 13 pozycją.