Rogalski walczył w Zolder

Robin Rogalski zajął piąte i dwunaste miejsce w wyścigach DTM Esport Classic Challenge na Circuit Zolder.

Robin Rogalski, Audi DTM Test

Autor zdjęcia: Audi Communications Motorsport

W pierwszej rundzie korzystano z samochodów DTM z 1992 roku. Robin Frijns wywalczył pole position w pierwszym wyścigu, wyprzedzając René Rasta o 0,196 sekundy. Kolejne miejsca w Q1 zajęli Brodie Steen (+0,409), Sheldon van der Linde (+0,497) i Robin Rogalski (+0,509).

W połowie wyścigu australijski simracer Brodie Steen odebrał prowadzenie Robinowi Frijnsowi. Robin Rogalski, czwarty po starcie, stracił jedno miejsce na rzecz Kelvina van der Linde.

Kelvin popisał się najlepszym czasem w Q2. Lucas Auer rozminął się z pole position o 19 tysięcznych. Müller (+0,131) i Rast (+0,169) trafili do drugiego rzędu. Robin Rogalski ukończył czasówkę na dziewiątej pozycji (+0,800).

Po starcie szczecinianin awansował na P6, a potem tasował się z Robinem Frijnsem. W 6 minucie wyścigu doszło do kontaktu i Rogalski spadł na P14. Do mety udało się odzyskać dwie lokaty.

Kierowcy Audi ostro walczyli w czołówce. Trzy minuty przed końcem Nico Müller przejął kontrolę po wizycie René Rasta na poboczu. Robin Frijns przebił się na P3. Mike Rockenfeller został obrócony na finiszu.