Sensacyjne zwycięstwo Solberga

Za kierownicą wirtualnego McLarena M23, Petter Solberg pokonał gwiazdy wyścigów w Legends Trophy na Nürburgringu.

Petter Solberg. McLaren M23

Jenson Button wygrał kwalifikacje z przewagą 0,003 sekundy nad Emanuele Pirro, 0,234 s nad Janem Magnussenem. Solberg rozpoczynał pierwszy wyścig z 17 pola. Na mecie był czternasty po kolizji z Hélio Castronevesem.

Button wyprzedził o dwie sekundy Juana Pablo Montoyę, który na drugim okrążeniu zostawił za sobą Jana Magnussena.

W drugim wyścigu odwrócono pola startowe. Solberg i Castroneves utworzyli pierwszy rząd. Z drugiego ruszali Franchitti i Liuzzi, z trzeciego Fittipaldi i Papis.

Petter Solberg wystartował w rallycrossowym stylu i na drugim okrążeniu miał już trzy sekundy przewagi. Castroneves zderzył się z Franchittim. Button uderzył w obróconego McLarena Pirro.

W trakcie 5 okrążenia Castroneves i Turner wpadli na siebie walcząc o P4. Liuzzi i Fernández wywieźli się poza tor. Ostatni na starcie, Jenson Button awansował na czwarte miejsce.

Dario Franchitti zbliżył się na 0,1 sekundy do Solberga, ale popełnił błąd na szykanie. Jenson Button wykonał obrót. Na ostatnim okrążeniu Franchitti wyrzucił Solberga z toru.

Dwa zakręty przed metą Juan Pablo Montoya skierował na pobocze Dario Franchittiego. Kolumbijczyk jako pierwszy minął metę, ale został wykluczony. Zwycięstwo przypadło Petterowi Solbergowi.