Sztuka blisko punktów

Kacper Sztuka brawurowo przebił się z 30 pola startowego na 12 miejsce w drugim wirtualnym wyścigu April Isolation Dallara F3 Championship.

Kacper Sztuka, Dallara F317

41 kierowców rywalizowało w Barber Motorsports Park, korzystając z Dallar F317. Kwalifikacje wygrał Martin Kodrić - przed Muhammadem Ibrahimem (+0,073) i Sachą Fenestrazem (+0,196). Łukasz Sztuka ukończył 6-minutową czasówkę na 24 miejscu, co oznaczało 12 pole startowe w drugim wyścigu kwalifikacyjnym.

Heat 1 padł łupem Sachy Fenestraza z Super Formuły. Kolejne miejsca zajęli lider mistrzostw, Ramez Azzam (+0,915) oraz junior Red Bulla, Liam Lawson (+1,304). Ruszający z pole position Martin Kodrić został obrócony przez Fenestraza na 4 okrążeniu i zajął 7 lokatę.

Drugi wyścig zdominował Muhammad Ibrahim. Caio Collet ustąpił kierowcy z Indii o 5,437 sekundy. Johnathan Hoggard dotarł do mety jako trzeci (+7,566). Kacper Sztuka, dziesiąty do ostatniego zakrętu, spadł na P15.

Sacha Fenestraz uciekł Azzamowi i Ibrahimowi po rozpoczęciu finału. Liam Lawson wypadł z toru na drugim zakręcie. Ramez Azzam również znalazł się na poboczu. Po pierwszym okrążeniu Kacper Sztuka awansował na P20, a potem wyprzedził Mucciego, Antonellego i Groota. Caio Collet opuścił tor na początku trzeciego okrążenia.

Martin Kodrić zaliczył kolizję z Liamem Lawsonem i zjechał na pobocze (7). Sztuka awansował na P13 po wygranym pojedynku z Kianem Donaldsonem. Od Enzo Fittipaldiego dzieliło go 5 sekund. Na przedostatnim okrążeniu Ramez Azzam wjechał w Calana Williamsa i polski kierowca zyskał jeszcze jedno miejsce.