Sztuka kontra Latifi

Kacper Sztuka był jednym z odtwórców głównych ról w czwartej rundzie April Isolation Dallara F3 Championship na Road America.

Kacper Sztuka, Dallara F317

Drugi w Heat 2 po ostrym pojedynku z Eduardo Barrichello, ustronianin był wiceliderem w finale, ale został wyrzucony z toru i po pit stopie spadł na 25 miejsce. Do mety Kacper przebił się na punktowaną, dziesiątą lokatę.

Stawka urosła do 64 kierowców i pojawił się rodzynek z F1 - Nicholas Latifi. Po 22 zawodników awansowało do finału z każdego z dwóch wyścigów kwalifikacyjnych na dystansie 4 okrążeń.

W Heat 1 Ramez Azzam zostawił za sobą Caio Colleta o 0,9 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Bart Horsten, Matthew Paine, Enzo Mucci i Felipe Drugovich. Latifi ruszający z 19 pola, po starcie spadł na P22, a na mecie był piętnasty - po przegranym pojedynku z Cameronem Dasem.

Muhammad Ibrahim i Eduardo Barrichello utworzyli pierwszy rząd w Heat 2. Z drugiej linii ruszali Jak Crawford i Johnathan Hoggard, z trzeciej Kacper Sztuka i Oliver Rowland z Formuły E. Kacprowi zabrakło do pole position 0,334 sekundy.

Po starcie polski kierowca awansował na P4. Ibrahim szeroko przejechał zakręt i Sztuka był już w trójce. Ibrahim został obrócony przez Dino Beganovica. Oliver Rowland wpadł w opony. Sztuka wyprzedził Barrichello i Hoggarda, obejmując prowadzenie na trzecim okrążeniu.

W trakcie ostatniego kółka Eduardo Barrichello przeprowadził desperacki atak na Canada Corner. O mało nie doszło do kontaktu. Brazylijczyk osiągnął metę 0,144 sekundy przed Sztuką. Za nimi finiszowali Hoggard, Crawford, Nilsson i Conwright. Prowadzący w punktacji Muhammad Ibrahim znalazł się na 21 miejscu.

Czwarty na starcie finału na 8 okrążeń, Kacper Sztuka wspiął się na P2 po kontakcie Colleta i Azzama. Liderował Eduardo Barrichello. Na zakręcie 3 Nowozelandczyk Matthew Paine wyrzucił Sztukę z toru.

W trakcie 5 okrążenia wyjechał samochód bezpieczeństwa. Sztuka był już szesnasty. Nicholas Latifi, 29 na starcie, awansował na P7.

Przed zjazdem Safety Cara Barrichello został trafiony przez Nicolása Varrone, jednak wrócił na P1. Ściganie wznowiono po 7 okrążeniu. Barrichello uderzył w ścianę po restarcie. Kacper Sztuka przebił się na P10.

Na ostatnim okrążeniu Cameron Das minął Sztukę, ten z kolei wyprzedził Indy'ego Dontje i Daniela Morada. Bart Horsten zepchnął Sztukę na P10. Na czele znaleźli się brytyjscy kartingowcy - ubiegłoroczny mistrz IAME International Final w X30 Junior, Oliver Bearman i Joe Turney, który w 2018 wygrał IAME International Final w X30 Senior.