Wiśniewski na podium w Sebring

Nikodem Wiśniewski z Williams Esports wywalczył trzecie miejsce w piątej rundzie The Race All-Star Cup.

Nikodem Wiśniewski, Kuba Brzeziński

W grze rFactor 2 rywalizowano na Sebring International Raceway. W użyciu były Normy M30.

Z pierwszego wyścigu kwalifikacyjnego awansowali Dennis Lind, Philipp Eng, Bruno Spengler, Tom Dillmann i Esteban Gutiérrez. W drugim wyścigu na cztery okrążenia top 5 utworzyli Stoffel Vandoorne, Ye Yifei, Maximilian Günther, Job van Uitert i Mike Epps.

Czterech Polaków uczestniczyło w wyścigu simracerów. Pierwszy na mecie, Słoweniec Alen Terzić otrzymał karę za falstart. Do finału awansowali Erhan Jajovski, Rudy van Buren, Yuri Kasdorp, Bono Huis i Nikodem Wiśniewski. Kuba Brzeziński zajął 11, Maciej Młynek - 14, Kamil Pawłowski - 16 miejsce.

Pozostałą piątkę finalistów wyłonił repasaż. Gabby Chaves uciekł Edowi Jonesowi na 3,2 sekundy. Kolejne pozycje przypadły Jamesowi Calado, Jackowi Aitkenowi i Michaëlowi Benyahii. Kevin Hansen osiągnął metę jako szósty - przed Mitchem Evansem.

Erhan Jajovski zdobył pole position i zdominował finał na 8 okrążeń. Bono Huis finiszował 4,5 sekundy za 24-letnim Macedończykiem z McLaren Shadow. Nikodem Wiśniewski, dziewiąty na starcie, w ciągu 45 sekund przebił się na P3. Rudy van Buren i Dennis Lind zderzyli się na pierwszym okrążeniu, tracąc drugie i trzecie miejsce. Na 4 kółku Stoffel Vandoorne wyrzucił z toru Philippa Enga, jadącego na czwartej pozycji.

W kwalifikacjach Legend, korzystających z McLarenów M23, Jenson Button okazał się szybszy od Andy'ego Priaulxa (+0,549) i Dario Franchittiego (+0,567). Jacques Villeneuve, używający kontrolera Xbox, nie uzyskał czasu.

W pierwszym wyścigu Kanadyjczyk awansował z 20 na szóste miejsce. Juan Pablo Montoya wygrał pojedynek z Andym Priaulxem (3) i osiągnął metę dwie sekundy za Buttonem, któremu przypadło 10.000 dolarów nagrody (przeznaczonej na charytatywny cel).

Po odwróceniu pól startowych w wyścigu 2, pierwszy rząd utworzyli Emanuele Pirro i Gil de Ferran. Po starcie Pirro miał za sobą Hélio Castronevesa, Maxa Papisa i Emersona Fittipaldiego. "Emmo" spadł na koniec dziesiątki. Jacques Villeneuve wspiął się na P5, ale w trakcie 3 okrążenia przegrał pojedynek z Jensonem Buttonem. Emanuele Pirro triumfował z przewagą 2,5 sekundy nad Hélio Castronevesem. Dario Franchitti uzupełnił czołową trójkę.