Wiśniewski wicemistrzem All-Star Cup

Trzeci w końcowej rundzie na Nürburgringu, Nikodem Wiśniewski został wicemistrzem The Race All-Star Cup.

Nikodem Wiśniewski

Erhan Jajovski odniósł piąte zwycięstwo i w nagrodę zaliczy dzień testów w symulatorze zespołu F1.

Ścigano się Normami M30. Z pierwszego wyścigu kwalifikacyjnego awansowali Mike Epps, Ye Yifei, Job van Uitert, Martin Plowman i Bradley Smith. W drugim wyścigu Stoffel Vandoorne zostawił za sobą Estebana Gutiérreza (który równolegle ściga się w 24 godzinach Nürburgringu), Maximiliana Günthera, Toma Ingrama i Sebastiana Montoyę.

Czterech Polaków rywalizowało w wyścigu simracerów. W kwalifikacjach Nikodem Wiśniewski ustąpił tylko Erhanowi Jajovskiemu - o 0,247 sekundy. Kuba Brzeziński zajął czwarte miejsce (+0,316), za "Siggym" Rebernakiem. Kamil Pawłowski był piąty (+0,343), Zbigniew Siara - piętnasty.

Wiśniewski walczący z Siggym, ratował się na zakręcie 2 i spadł na siódmą lokatę. Brzeziński awansował na P3 - za Jajovskiego i Siggy'ego. Siara wspiął się na P11. Pawłowski został obrócony na pierwszym zakręcie.

Nikodem Wiśniewski wygrał pojedynek z Jernejem Simončičem. Zbigniew Siara awansował na P10. Na początku czwartego okrążenia Alen Terzić wyprzedził Brzezińskiego. Wiśniewski po kontakcie minął Bono Huisa. Piąta pozycja oznaczała awans do finału. Siara finiszował na 10, Pawłowski na 19 miejscu.

Repasaż wyłonił końcową piątkę finalistów. Gabby Chaves, drugi w kwalifikacjach za Harrisonem Neweyem, dotarł do mety 3,9 sekundy przed Jamesem Calado. Jako następni ukończyli wyścig Esteban Guerrieri, Harrison Newey i Harry Tincknell.

W czasówce przed finałem Erhan Jajovski okazał się szybszy od Nikodema Wiśniewskiego o 0,179 sekundy. Z drugiego rzędu ruszali Siggy i Epps, z trzeciego Vandoorne i Brzeziński.

Wiśniewski atakował Jajovskiego po starcie - i spadł na trzecie miejsce, za Siggy'ego. Brzeziński znalazł się na P8, po czym minął Günthera, a po kolizji Eppsa z Terzićem przejął P5.

Jajovski finiszował 1,5 sekundy przed Siggym, 1,9 s przed Wiśniewskim. Maximilian Günther został mistrzem klasy Pro. 30.000 dolarów nagrody za tytuł zostanie przekazane na cel charytatywny.