Z Kubicą na Laguna Seca

Dwukrotnie drugi w wyścigach, Jakub Charkot wygrał imprezę Orlen Stay & Play na wirtualnym WeatherTech Raceway Laguna Seca.

Robert Kubica, Alfa Romeo Racing

Autor zdjęcia: Alfa Romeo

W grze Assetto Corsa Competizione korzystano z BMW Z4 GT3. Najszybszy w kwalifikacjach, Dominik Blajer utrzymał P1 do mety pierwszego wyścigu. Jakub Charkot finiszował 0,1 sekundy za rzeszowianinem. Robert Kubica ukończył pierwsze okrążenie jako siódmy. Na drugim kółku BMW Kubicy spadło na P10. Robert otrzymał karę i po 11 okrążeniu zjechał na pit lane, zwalniając ósme miejsce.

12-letni kartingowiec Maciej Gładysz wspiął się na 15 pozycję. Dziewiętnasta lokata przypadła Miko Marczykowi. Dwudziestkę zamknął Adam Tomiczek, zostawiając za sobą Kubę Przygońskiego i Kacpra Wróblewskiego.

W drugim wyścigu odwrócono pola startowe dla czołowej dziesiątki. Damian Lempart wykorzystał pole position i zostawił za sobą Jakuba Charkota o 4,7 sekundy. Robert Kubica ruszający z 26 pola, po pierwszym okrążeniu był dwunasty. Na 15 kółku, po kontakcie Dominika Blajera z dublowanym zawodnikiem, Kubica awansował na P10.

Maciej Gładysz zajął 13 pozycję. Kuba Przygoński był osiemnasty - przed Miko Marczykiem, Kacprem Wróblewskim i Adamem Tomiczkiem.

- Ogólnie zabawa była, a to najważniejsze - powiedział Robert Kubica. - Inicjatywa bardzo fajna! Mieszanie simracerów z kierowcami stawia nas w trudnej sytuacji, ale było OK. W kwalifikacjach jechałem niezłe kółko, ale dostałem strzał na ostatnim zakręcie. W pierwszym wyścigu otrzymałem dziwną karę i zostałem zdyskwalifikowany. W drugim startowałem z 26 pola, więc 10 miejsce na mecie nie jest złe.