Zwycięski debiut Paillera

Nowy w World RX Esports Series, Jonathan Pailler wygrał rundę na Höljes Motorstadion.

Jonathan Pailler

Autor zdjęcia: FIA World Rallycross

Młodszy brat dwukrotnego mistrza Francji w Supercars, Fabiana Paillera, Jonathan minął metę finału 4,2 sekundy przed Tomem Blomqvistem, po czym zwycięzca z Hell otrzymał 10-sekundową karę. Na drugie miejsce awansował Timmy Hansen, na trzecie - Kevin Hansen.

Pierwsze kwalifikacje padły łupem Siverta Svardala. Norweski nastolatek przygotowuje się do mistrzostw Europy Supercars. W Q2 najlepszy czas uzyskał Timmy Hansen, w Q3 i Q4 - Tom Blomqvist.

Po kwalifikacjach Blomqvist o punkt wyprzedzał Timmy'ego Hansena, o 7 punktów Svardala. W pierwszym półfinale Tom Blomqvist finiszował 3,6 sekundy przed Sivertem Svardalem. Jonathan Pailler awansował do finału z trzecim czasem. 1,9 sekundy dzieliło Timmy'ego i Kevina Hansenów w półfinale 2. Hayden Paddon zajął trzecie miejsce - przed Fabienem Paillerem.

Finał rozegrano w ulewie. Blomqvist od razu zaliczył Joker Lap i spadł na koniec stawki. Timmy Hansen liderował do Joker Lapa na 4 okrążeniu. Jonathan Pailler oddalił się od Svardala na 1,8 sekundy. Na następnym kółku starszy z braci Hansenów uderzył w barierę. Kevin również zatrzymał się na torze. Tom Blomqvist awansował na P2 ze stratą 4,7 sekundy do Paillera.

Rywalizację simracerów ponownie zdominowali bracia Dall'olmo. Killian wygrał finał z przewagą 3,8 sekundy nad Quentinem. Trzecie miejsce zajął początkowy lider, John Bebnowicz-Harris.