Japońskie podium na Monzy

Marino Sato, Teppei Natori i Yuki Tsunoda utworzyli japońskie podium po pierwszym wyścigu Euroformula Open na Monzy.

Teppei Natori, Marino Sato, Yuki Tsunoda

Sato świętował dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Natori, który wygrał poprzedni wyścig w Montmeló, finiszował 0,9 sekundy za kierowcą Motoparku. Yuki Tsunoda na ostatnim okrążeniu odebrał trzeci stopień podium Nicolaiowi Kjærgaardowi. Filip Kaminiarz, osiemnasty na starcie, ukończył swój pierwszy wyścig Euroformula Open na 14 miejscu - 0,3 sekundy za Ido Cohenem.

Teppei Natori prowadził od pierwszego okrążenia. Od 11 do 14 kółka Marino Sato każdorazowo wyprzedzał Natoriego na hamowaniu przed Prima Variante - i tracił P1 przed drugą szykaną. Dopiero na ostatnim okrążeniu nowy mistrz zdołał utrzymać za sobą protegowanego Hondy.

Liam Lawson, lider podczas pierwszego przejazdu Curva Grande, na drugim okrążeniu przejechał przez żwir na Variante della Roggia, a na początku trzeciego odpadł po kolizji z Ruim Andrade. Kierowca z Angoli wycofał się z wyścigu. Calan Williams zmieniał nos Dallary po piątym okrążeniu.