Powtórka Dasa

Cameron Das, który od 56 wyścigów czekał na pierwszy sukces w Euroformula Open, w odstępie trzech godzin odniósł dwa zwycięstwa.

Filip Kaminiarz, CryptoTower Racing Team

Amerykanin z Motoparku minął metę drugiego wyścigu w Portimão 3,7 sekundy przed Nazimem Azmanem. Na trzecim stopniu podium stanął Casper Stevenson - pierwszy w Rookie Cup.

Filip Kaminiarz po pit stopie i zmianie opon nie stracił 10 miejsca, zdobywając punkt. Najlepszy czas okrążenia, dający pole position w wyścigu 3, uzyskał Louis Foster, który nie został sklasyfikowany.

Andreas Estner startował z pit lane. Foster zjechał po okrążeniu formującym z powodu problemu z lewym przednim zawieszeniem. Posiadacz pole position, Enzo Trulli przegrał start z Nazimem Azmanem, a następnie spadł za Stevensona i Villagómeza. Filip Kaminiarz widniał na P8.

Trulli i Daz zostawili za sobą Villagómeza. Cameron Das wygrał pojedynki z Trullim i Stevensonem, a 18 minut przed końcem wyprzedził Azmana. Estner, Foster i Kaminiarz zjechali po nowe opony.