:
41 Sekundy

Inter Europol Competition zamknął dziesiątkę

12 kwi 2019, 14:37

Ben Hanley broniący barw zespołu Dragonspeed popisał się najlepszym czasem podczas pierwszego treningu przed 4-godzinnym wyścigiem European Le Mans Series na torze Le Castellet.

Kierowca Oreci 07 - Gibson był najszybszy w drugim i trzecim sektorze, co pozwoliło mu pokonać drugiego Arjuna Mainiego o 0,858. Zawodnik RLR MSport uzyskał taki sam czas jak Job van Uitert (+0,858), który pojawił się za kierownicą Aurusa 01 zespołu G-Drive Racing. Czołową piątkę zamknęli Antonin Borga (+0,891) z Cool Racing i Anders Fjordbach (+0,928) z Hugh Class Racing.

Wśród kierowców polskiego zespołu Inter Europol Competition, który został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji w LMP2, najlepszy był Leo Roussell. Francuz stracił do najszybszego 1,603 sekundy. Dani Clos stracił do pierwszego kierowcy 2,772 sekundy, a Jakub Śmiechowski 7,842 sekundy.

W LMP3 najszybsi okazali się kierowcy Oregon Team, którzy pokonali Realteam Racing (+0,782) i M Racing (+1,068). Wśród dwóch aut Inter Europol Competition lepsze okazało się to z numerem 14, które pokonało trzynastkę o 0,040 sekundy. W klasie LMP3 znalazły się na dziesiątym i jedenastym miejscu. W LMGTE najlepsi byli zawodnicy Dempsey - Proton Racing.

Jazdy rozpoczęto przy 13 stopniach Celsjusza temperatury powietrza i 15,5 stopniach Celsjusza temperatury asfaltu. Powietrze nagrzało się do 14 stopni, a asfalt do 18,5.