-
-

Cool Racing z pole position, 0,001 sekundy rozstrzygnęła losy drugiego pola

11 maj 2019, 17:23

Nicolas Lapierre popisał się najlepszym czasem podczas kwalifikacji przed 4-godzinnym wyścigiem European Le Mans Series na torze Monza i zapewnił ekipie Cool Racing pierwsze pole startowe. Drugi ze stratą 0,246 sekundy był Norman Nato z G-Drive Racing.

Na suchym torze, który nagrzał się do 20 stopni Celsjusza trzecie pole startowe wywalczył Paul Loup Chatin (+0,247) z Idec Sport, który przegrał bój o pierwszą linię o 0,001 sekundy. Czwarty był Jonathan Hirschi (+0,509) z Graff.

W sekundzie straty do najlepszego zmieścili się także Renger van der Zande (+0,539) z DragonSpeed, Arjun Maini (+0,867) z RLR MSport, Andrea Pizzitola (+0,919) z Algarve Pro Racing oraz Nicolas Jamin (+0,998) z Duqueine Engineering. Dani Clos zapewnił zespołowi Inter Europol Competiton osiemnaste pole startowe.

Czołowa czwórkę w LMP3 stworzyli kierowcy zespołów M Racing, Nielsen Racing (+0,207), Oregon Team (+0,360) oraz Ultimate (+0,453). Ligier Inter Europolu z numerem 13 wyruszy jako ósmy w klasie, "czternastka" wywalczyła dziewiąte miejsce. Najszybsi w LMGTE byli zawodnicy Dempsey - Proton Racing.