-
-

Polski triumf w Barcelonie

21 lip 2019, 06:03

Martin Hippe i Nigel Moore broniący barw polskiego zespołu Inter Europol Competition wygrali 4-godzinny wyścig European Le Mans Series w Barcelonie w klasie LMP3.

Polski Ligier JSP3 na mecie był o 11,806 sekundy lepszy od ekipy Ultimate. Na najniższym stopniu podium LMP3 stanęli kierowcy United Autosports (+18,975). Drugie polskie auto nie dotarł do mety.

W LMP2 najszybsi byli kierowcy G-Drive Racing, którzy o okrążenie pokonali ekipę Graff. Zacięty bój o trzecie miejsce o 1,804 sekundy wygrali zawodnicy Cool Racing. Czwarte miejsce przypadło zespołowi Duqueine Engineering. Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie nie ukończył rywalizacji.

W LMGTE na podium stanęli zawodnicy Luzich Racing, JMW Motorsport (+41,119) i Spirit od Race (+47,605).