:
44 Sekundy

Polski zespół mistrzem w LMP3

27 paź 2019, 17:56

Polski zespół Inter Europol Competition, dzięki drugiemu miejscu w klasie LMP3 podczas 4-godzinnego wyścigu European Le Mans Series w Portimao, zapewnił sobie mistrzowski tytuł w serii.

Głównymi rywalami Martina Hippe i Nigela Moore'a w ten weekend była ekipa Eurointernational, która przed wyścigiem miała tyle samo punktów, ale dzisiejsze zmagania ukończyła na siódmym miejscu. Najlepsi w LMP3 byli dziś kierowcy zespołu 360 Racing, do których polska ekipa straciła 20,597 sekundy. Trzecie miejsce wywalczyło trio Boyd/Grist/Erdos z United Autosports.

W czterogodzinnej rywalizacji najlepsi byli dziś kierowcy Idec Sport, którzy w ten sposób zapewnili sobie mistrzostwo w LMP2. Załoga Lafargue/Chatin/Rojas o 0,496 sekundy pokonała kierowców United Autosport w Orece z numerem 22. Trzecie miejsce wywalczyli kierowcy Graffa (+7,986), a czwarte druga ekipa United Autosports (+8,620). Ligier JSP217 Inter Europol Competiton zakończył wyścig po 29 okrążeniach.

W LMGTE zwyciężył mistrzowski zespół Luzich Racing, który o ponad 50 sekund wyprzedził kierowców Kessel Racing.