-
-

Polskie podium w LMP3, pierwsze zwycięstwo Aurusa

12 maj 2019, 17:35

Na suchym torze Monza, obecni mistrzowie European Le Mans Series: zespół G-Drive Racing wygrał czterogodzinny wyścig na włoskim obiekcie. Norman Nato przekroczył linię mety o zaledwie 2,135 sekundy szybciej niż Paul Loup Chatin, który bronił barw ekipy Idec Sport. Dodatkowo Job van Uitert uzyskał najlepszy czas pojedynczego okrążenia w pierwszym wygranym wyścigu modelu Aurus 01-Gibson.

Najniższy stopień podium wywalczyli kierowcy United Autosports z numerem 32 (+23,453), którzy okazali się lepsi od zespołowych kolegów z auta z numerem 22 o 45,943 sekundy. Mniej niż okrążenie straty na linii mety zanotowali także zawodnicy ekipy Graff (+1:13,434).

Drugą piątkę utworzył zespoły Duqueine Engineering, Panis Barthez Competition, Cool Racing, druga ekipa Panis Barthez Competition oraz DragonSpeed. Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie został sklasyfikowany na trzynastym miejscu.

W LMP3 najlepsi byli kierowcy Eurointernational, którzy w pokonanym polu zostawili polską ekipę Inter Europol Competition, której barw bronili Martin Hippe i Nigel Moore. Podium uzupełnili zawodnicy United Autosports. Drugi polski Ligier LMP3 znalazł się na dziewiątym miejscu w klasie.

W LMGTE czołową trójkę utworzyły ekipy Dempsey-Proton Racing, JMW Motorsport i Luzich Racing.