Polskie podium w LMP3

14 kwi 2019, 14:52

Zespół Dragonspeed w składzie Ben Hanley, Henrik Hedman i James Allen, wygrał 4-godzinny wyścig European Le Mans Series, który odbył się na torze Le Castellet i został pierwszym liderem tegorocznego sezonu.

Przy słonecznej pogodzie amerykańska ekipa nie miała sobie równych i na mecie zameldowała się 16,655 sekundy przed kierowcami IDEC Sport. Najniższy stopień podium wywalczyli zawodnicy Duqueine Engineering (+30,659). Zdublowania uniknęły także ekipy G-Drive Racing (+41,534) oraz Graff (+1:38,408).

Inter Europol Competition po wczorajszych problemach ze skrzynią biegów, dziś musiał przebijać się przez całą stawkę i na mecie pojawił się na piętnastym miejscu.

Polska ekipa może jednak cieszyć się z sukcesu w klasie LMP3. Martin Hippe i Nigel Moore wywalczyli trzecie miejsce. Do zwycięskiego zespołu Ultimate stracili okrążenie, a drugi Eurointernational okazał się o 1,464 sekundy lepszy. Drugie polskie auto znalazło się na trzynastym miejscu w klasie.

W LMGTE podium wywalczyły zespoły Luzich Racing, Kessel Racing i Dempsey - Proton Racing.