Typ artykułu

Więcej wiadomości

Siatka
Lista

Od przegrzewających się hamulców po zawieszenie, czyli McLaren tłumaczy awarię z Kanady

Przegrzane hamulce rozpoczęły reakcję łańcuchową w samochodzie Lando Norrisa, który nie mógł ukończyć wyścigu o GP Kanady po awarii zawieszenia w swoim McLarenie.

Mercedes wyjaśnił awarię silnika w aucie Strolla

Mercedes zdradził, że spektakularna eksplozja jednostki napędowej w aucie Lance'a Strolla podczas weekendu wyścigowego w Kanadzie była wynikiem awarii świecy zapłonowej.

Sędziowie bronią swojej decyzji w sprawie Vettela

Sędziowie, którzy w minioną niedzielę nałożyli na Sebastiana Vettela karę pięciu sekund za niebezpieczny powrót na tor w trakcie GP Kanady, bronią swojej decyzji.

Przed wyścigiem Mercedes walczył z wyciekiem w aucie Hamiltona

Zespół Mercedesa w F1 ujawnił, że wyciek płynu hydraulicznego, który pojawił się w aucie Lewisa Hamiltona podczas GP Kanady, był związany z siłownikiem przepustnicy.

Ferrari zapomniało o Leclercu

Szef ekipy Ferrari, Mattia Binotto przyznał, że zespół zapomniał poinformować Charlesa Leclerca o karze, która została nałożona na Sebastiana Vettela.

Ricciardo zadowolony z walki z Bottasem

Kierowca Renault, Daniel Ricciardo powiedział, że czerpał przyjemność z walki o pozycję i „utrudniania życia” Valtteriemu Bottasowi podczas Grand Prix Kanady.

Hamilton zrobiłby to samo co Vettel

Lewis Hamilton powiedział, że gdyby był na miejscu Sebastiana Vettela, zrobiły dokładnie to samo co Niemiec podczas wczorajszego wyścigu w Kanadzie.

Rosberg: - Vettel zasłużył na karę

Były mistrz świata F1: Nico Rosberg powiedział, że kara, którą otrzymał Sebastian Vettel podczas wyścigu w Kanadzie była "całkowicie zasłużona".

Hulkenberg niezadowolony z poleceń zespołowych

Kierowca Renault F1 - Nico Hulkenberg, nie krył niezadowolenia po Grand Prix Kanady. Zespół zdecydował się na polecenia zespołowe i nie pozwolił Niemcowi na walkę z kolegą z ekipy - Danielem Ricciardo.

Ferrari złoży odwołanie

Scuderia Ferrari zapowiedziała złożenie odwołania od decyzji ZSS Grand Prix Kanady, pozbawiającej zwycięstwa Sebastiana Vettela.

Odmienne opinie Kubicy i Russella

Zawodnicy zespołu Williams, George Russell i Robert Kubica zajęli odpowiednio 16. i 18. miejsce w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Kanady.

GP Kanady: Okrążenie po okrążeniu

Grand Prix Kanady 2019: Wizualizacja, jak każdy kierowca radził sobie podczas wyścigu, okrążenie po okrążeniu

Pasażer Kubica

Robert Kubica zajął 18. miejsce w Grand Prix Kanady. Polak do zwycięzcy, Lewisa Hamiltona stracił aż trzy okrążenia.

Wściekły Vettel

Wściekły Sebastian Vettel zasugerował, że sędziowie byli „ślepi” nadając mu pięć sekund kary, która pozbawiła go zwycięstwa w Grand Prix Kanady.

Sędziowie dali zwycięstwo Hamiltonowi

Drugi na mecie, Lewis Hamilton wygrał Grand Prix Kanady dzięki 5-sekundowej karze dla pierwszego - Sebastiana Vettela.

Grosjean: To olimpiada w posiadaniu pecha

Romain Grosjean stwierdził, że czuje się jakby brał udział w dyscyplinie polegającej na posiadaniu jak największego pecha. Francuz dodał, że niefortunna seria zaczyna być dla niego „cholernie bolesna".

Ricciardo pewny swego

Po świetnym występie w kwalifikacjach i wywalczeniu czwartego pola startowego, Daniel Ricciardo jest pewny, że da radę utrzymać się przed rywalami z Red Bull Racing: Pierre'em Gaslym i Maxem Verstappenem.

Vettel: Onboard z kwalifikacji do GP Kanady

Po siedemnastu Grand Prix Sebastian Vettel ponownie zdobył pole position w F1. Piąty raz najszybszy w kwalifikacjach w Montrealu, kierowca Ferrari pokonał Lewisa Hamiltona o 0,206 sekundy.

Magnussen wystartuje z pit lane

Po zmianie monokoku, Kevin Magnussen rozpocznie Grand Prix Kanady z pit lane.

Sainz o trzy miejsca niżej

ZSS Grand Prix Kanady ukarał Carlosa Sainza juniora relegacją o trzy miejsca na polach startowych.

W Williamsie bez zmian

Siódmy tegoroczny wyścigowy weekend w Formule nic nie zmienił w sytuacji zespołu Williams. Obaj kierowcy zanotowali dwa najgorsze czasy w sesji kwalifikacyjnej przed Grand Prix Kanady.

Kubica: Dzieją się rzeczy, które ciężko zrozumieć

Dokładnie jedenaście lat po swoim jedynym zwycięstwie w Formule 1, Robert Kubica zajął ostatnie, dwudzieste miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego Grand Prix Kanady. Strata do dziewiętnastego George’a Russella przekroczyła 0,7s.