Najnowsze wiadomości o GP Kanady

Siatka
Lista

Sędziowie bronią swojej decyzji w sprawie Vettela

Sędziowie, którzy w minioną niedzielę nałożyli na Sebastiana Vettela karę pięciu sekund za niebezpieczny powrót na tor w trakcie GP Kanady, bronią swojej decyzji.

Przed wyścigiem Mercedes walczył z wyciekiem w aucie Hamiltona

Zespół Mercedesa w F1 ujawnił, że wyciek płynu hydraulicznego, który pojawił się w aucie Lewisa Hamiltona podczas GP Kanady, był związany z siłownikiem przepustnicy.

Ferrari zapomniało o Leclercu

Szef ekipy Ferrari, Mattia Binotto przyznał, że zespół zapomniał poinformować Charlesa Leclerca o karze, która została nałożona na Sebastiana Vettela.

Ricciardo zadowolony z walki z Bottasem

Kierowca Renault, Daniel Ricciardo powiedział, że czerpał przyjemność z walki o pozycję i „utrudniania życia” Valtteriemu Bottasowi podczas Grand Prix Kanady.

Rosberg: - Vettel zasłużył na karę

Były mistrz świata F1: Nico Rosberg powiedział, że kara, którą otrzymał Sebastian Vettel podczas wyścigu w Kanadzie była "całkowicie zasłużona".

Odmienne opinie Kubicy i Russella

Zawodnicy zespołu Williams, George Russell i Robert Kubica zajęli odpowiednio 16. i 18. miejsce w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Kanady.

Pasażer Kubica

Robert Kubica zajął 18. miejsce w Grand Prix Kanady. Polak do zwycięzcy, Lewisa Hamiltona stracił aż trzy okrążenia.

Wściekły Vettel

Wściekły Sebastian Vettel zasugerował, że sędziowie byli „ślepi” nadając mu pięć sekund kary, która pozbawiła go zwycięstwa w Grand Prix Kanady.

Sędziowie dali zwycięstwo Hamiltonowi

Drugi na mecie, Lewis Hamilton wygrał Grand Prix Kanady dzięki 5-sekundowej karze dla pierwszego - Sebastiana Vettela.

Grosjean: To olimpiada w posiadaniu pecha

Romain Grosjean stwierdził, że czuje się jakby brał udział w dyscyplinie polegającej na posiadaniu jak największego pecha. Francuz dodał, że niefortunna seria zaczyna być dla niego „cholernie bolesna".

Ricciardo pewny swego

Po świetnym występie w kwalifikacjach i wywalczeniu czwartego pola startowego, Daniel Ricciardo jest pewny, że da radę utrzymać się przed rywalami z Red Bull Racing: Pierre'em Gaslym i Maxem Verstappenem.

W Williamsie bez zmian

Siódmy tegoroczny wyścigowy weekend w Formule nic nie zmienił w sytuacji zespołu Williams. Obaj kierowcy zanotowali dwa najgorsze czasy w sesji kwalifikacyjnej przed Grand Prix Kanady.

Kubica: Dzieją się rzeczy, które ciężko zrozumieć

Dokładnie jedenaście lat po swoim jedynym zwycięstwie w Formule 1, Robert Kubica zajął ostatnie, dwudzieste miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego Grand Prix Kanady. Strata do dziewiętnastego George’a Russella przekroczyła 0,7s.

Vettel czekał od 17 wyścigów

Po siedemnastu Grand Prix Sebastian Vettel ponownie zdobył pole position w F1. Piąty raz najszybszy w kwalifikacjach w Montrealu, kierowca Ferrari pokonał Lewisa Hamiltona o 0,206 sekundy.

Williamsy na końcu w Q1

Kierowcy Williamsa zamknęli klasyfikację w Q1 na Circuit Gilles Villeneuve. George Russell uzyskał na miękkich oponach 1.13,617. Robert Kubica był wolniejszy od kolegi z zespołu o 0,776 sekundy.

Vettel przed Leclerc'kiem

Ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix Kanady, Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas w końcowym treningu przed kwalifikacjami w Montrealu.

Vettel pesymistycznie o walce z Mercedesem

Sebastian Vettel przyznał, że Mercedes wciąż posiada „rozsądną” przewagę nad Ferrari i dublet „czerwonych” w drugim treningu wiele nie zmienia.

Pracowity piątek Williamsa

Kierowcy zespołu Williams zajęli dwa ostatnie miejsca w obu piątkowych treningach przed Grand Prix Kanady. Zespół z Grove korzystał z usług trzech kierowców. Podczas pierwszego treningu Roberta Kubicę zastąpił Nicholas Latifi.

Duża przewaga Mercedesa

Wyposażone w nowy silnik, Mercedesy Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa (+0,147) oddaliły się od rywali na niemal sekundę w pierwszym treningu w Montrealu.

Kubica w pozytywnym nastroju

Robert Kubica jest pozytywnie nastawiony do nadchodzącego Grand Prix Kanady. To właśnie na Circuit Gilles-Villenueve w 2008 roku odniósł swoje pierwsze i jedyne zwycięstwo w Formule 1.

Hamilton ocenia nowy silnik

"To tylko mały krok” - tak o najnowszej ewolucji silnika Mercedesa powiedział lider mistrzostw świata Formuły 1, Lewis Hamilton.

Kanada dużym testem silników Hondy

Daniił Kwiat uważa, że Grand Prix Kanady będzie "dobrym testem" postępów, które poczyniła Honda w 2019 roku.

Siła docisku, a praca opon

Zdaniem Dave’a Robsona, inżyniera wyścigowego zespołu Williams, zbliżające się Grand Prix Kanady może przynieść kilka odpowiedzi na pytania o wpływ jaki wywiera siła docisku na pracę tegorocznych rodzajów opon.