Grand Prix Australii - Okrążenie po okrążeniu

Zobacz naszą wizualizację, jak przebiegało Grand Prix Australii, trzecia runda sezonu F1 2023, okrążenie po okrążeniu.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19, George Russell, Mercedes F1 W14, Lewis Hamilton, Mercedes F1 W14, Fernando Alonso, Aston Martin AMR23, Carlos Sainz, Ferrari SF-23, Charles Leclerc, Ferrari SF-23, the rest of the field at the start

Autor zdjęcia: Mark Sutton / Motorsport Images

Max Verstappen pokonał Lewisa Hamiltona i wygrał Grand Prix Australii, trzecią rundę sezonu F1 2023.

Holender zdominował większą część wyścigu na torze Albert Park mimo słabszego startu z pole position, gdy w początkowej fazie zawodów spadł za George’a Russella oraz Lewisa Hamiltona, zanim pierwsza czerwona flaga została wywieszona po wypadku Alexa Albona.

Po restarcie Hamilton podążając na prowadzeniu nie utrzymał zbyt długo Verstappena za swoimi plecami.

Kierowca Red Bull Racing już ani razu nie oddał pierwszego miejsca, mimo dwukrotnie wywieszanych czerwonych flag w samej końcówce rywalizacji. Na trzecim stopniu podium w Melbourne stanął Fernando Alonso.