Max Verstappen na Węgrzech zdobył pierwsze w swojej karierze pole position. To było również 61 pole position dla Red Bulla i 78 dla silnika Hondy.

Max Verstappen w wieku 21 lat, 10 miesięcy i 5 dni jest czwartym najmłodszym zdobywcą pole position w historii F1, po Sebastianie Vettelu (21 lat, 2 miesiące 11 dni), Charlesie Leclercu (21 lat, 5 miesięcy i 15 dni) oraz Fernando Alonso (21 lat, 7 miesięcy i 23 dni).

Verstappen stał się setnym posiadaczem pole position w historii Formuły 1. Pierwszym był Giuseppe Farina w Grand Prix Wielkiej Brytanii w 1950 roku.

3/16

Autor zdjęcia: LAT Images

Ostatnie pole position z wykorzystaniem silnika Hondy zdobył Jenson Button w GP Australii w 2006 roku.

4/16

George Russell miał najwyższą pozycję startową od czasu debiutu w F1. To było 15 pole startowe.

5/16

Lewis Hamilton wygrał już 81 grand prix w karierze, o dziesięć mniej od Michaela Schumachera. To była również 97 wygrana zespołu Mercedesa i 183 z wykorzystaniem silnika Mercedesa.

6/16

Autor zdjęcia: Sam Bloxham / LAT Images

To było siódme zwycięstwo Hamiltona w Grand Prix Węgier. Jest drugim kierowcą w historii, który po siedem razy wygrywał dwa grand prix (również w Montrealu), po Schumacherze, który wygrywał po siedem razy wyścigi w Kanadzie i San Marino i ma osiem zwycięstw we Francji.

7/16

Należy zauważyć, że to już dziewiąty raz w dwunastu wyścigach w tym sezonie, kiedy zdobywca pole position nie wygrywa grand prix. Jedynie Bottas startując z pierwszego pola triumfował w Azerbejdżanie i Hamilton w Monako oraz we Francji.

8/16

To było 144 podium w F1 dla Hamiltona. Ma ich o jedenaście mniej od Michaela Schumachera.

9/16

Autor zdjęcia: Steve Etherington / LAT Images

Zajmując drugie miejsce w GP Węgier, Verstappen stanął 27 raz na podium.

10/16

Zakładając miękkie opony na koniec wyścigu, Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia, ale przede wszystkim ustanowił rekord jednego okrążenia na Hungaroringu podczas wyścigu, wykręcając 1:17.103. Poprzedni rekord, z 2004 roku, należał do Michaela Schumachera i wynosił 1:19.071.

11/16

Autor zdjęcia: Zak Mauger / LAT Images

Sebastian Vettel zdobył 117 podium od czasu debiutu w F1.

12/16

Po stronie producentów, Mercedes ma już 198 wizyt na podium w F1, Red Bull 166, a Ferrari 762.

13/16

Autor zdjęcia: Jerry Andre / Sutton Images

Carlos Sainz pierwszy raz w karierze finiszował dwa razy z rzędu na piątym miejscu.

14/16

McLaren trafił do czołowej szóstki w pięciu wyścigach z rzędu. To nie zdarzyło się od 2012 roku.

15/16

Romain Grosjean po raz trzeci w dwunastu tegorocznych rundach był jedynym, który nie ukończył wyścigu.