Juniorzy tym razem bez podium

Polscy juniorzy ścigający się w hiszpańskiej Formule 4 oraz F4 CEZ otarli się o czołówkę, jednak żadnemu kierowcy nie udało się stanąć na podium.

Maciej Gładysz

W miniony weekend odbyła się trzecia runda Formuły 4 CEZ na Slovakia Ring oraz druga hiszpańskiej Formuły 4 w Portimao. W obu mistrzostwach zobaczyliśmy łącznie siedmiu polskich kierowców, w tym dwie zawodniczki.

Dwa wyścigi Hiszpańskiej F4 na Algarve International Circuit wygrał Keanu Al Azhari, a w trzecim zwyciężył Ernesto Rivera. Podczas wszystkich wyścigów najwyżej sklasyfikowany został Jan Przyrowski, który zajął 7., 8. i 5. miejsce. Maciej Gładysz wywalczył 12., 20. i 7 pozycję. Gustaw Wiśniewski uplasował się na 31., 13., i 19 lokacie. Wiktor Dobrzański był 30., 22., i 26.

- Nie da się ukryć, że liczyłem w ten weekend na dużo więcej, szczególnie po tak udanym początku sezonu, ale mimo trudnych kwalifikacji wycisnęliśmy z wyścigów wszystko, co się dało - mówił Maciej Gładysz.

- Choć do pole position zabrakło mi mniej niż pół sekundy, to jednak w tej serii oznacza to czasami start z połowy stawki i bardzo utrudnia rywalizację o czołowe lokaty. We wszystkich trzech wyścigach zyskiwałem jednak pozycje, a w trzecim wywalczyłem punkty po świetnej walce. Bardzo dziękuję całemu zespołowi MP Motorsport, wszystkim naszym partnerom, a także kibicom, którzy dopingowali nas w ten weekend.

Na drugim końcu Europy juniorzy ścigali się na Słowacji. Po 25 zgłoszeniach na Red Bull Ringu, do kolejnego wyścigu przystąpiła niespełna połowa uczestników. Oscar Wurz triumfował w pierwszym i drugim wyścigu, a w ostatniej odsłonie zwyciężył Max Karhan.

Michalina Sabaj raz nie dojechała do mety, a w pozostałych dwóch wyścigach zajęła piąte miejsce. Franciszek Hałatnik został sklasyfikowany na 6., 8. i 7. pozycji. Kornelia Olkucka nie ukończyła pierwszego wyścigu, a w pozostałych dwóch uplasowała się na 7. oraz 8. lokacie.

Po połowie sezonu F4 CEZ najwyżej z Polaków plasuje się dwunasta Sabaj. Trzy pozycje traci do niej Hałatnik, który z kolei ma trzy miejsca przewagi nad Olkucką. Wiktor Dobrzański, który przystąpił do tylko jednej rundy zajmuje 25 lokatę.