Polacy z sukcesami na Red Bull Ringu

Wiktor Dobrzański, Michalina Sabaj, Franciszek Hałatnik i Kornelia Olkucka zakończyli drugą rundę Formuły 4 CEZ w Austrii.

Start action

Kierowcy PHM A IX Racing rozpoczęli weekend F4 CEZ na Red Bull Ringu od wywalczenia dubletu w kwalifikacjach. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków został debiutujący Wiktor Dobrzański. Kierowca AS Motorsport wywalczył 17 pole startowe. Zaledwie dwie pozycje niżej znalazła się Michalina Sabaj. Franciszek Hałatnik i Kornelia Olkucka zajęli 23. i 24. miejsce.

Pierwszy wyścig nie wypadł najlepiej dla czwórki polskich kierowców, która zajęła pozycje od 19. do 22 oraz od 7 do 10 w kategorii Rookie Rocket Cup. Olkucka wyprzedziła Hałatnika, a Dobrzański przeciął linię mety przed Sabaj. PHM A IX Racing wywalczył triplet po finiszu na milimetry. Petrovic pokonał Larini'ego o 0,010 sekundy.

W drugim wyścigu na podium znów stanęła trójka zawodników PHM A IX Racing. Hałatnik uplasował się najwyżej z Polaków, ocierając się o podium Rookie Rocket Cup i zajmując 18. lokatę w klasyfikacji generalnej. Kolejna linię mety przecięła Olkucka i Sabaj. Dobrzański zajął 22 miejsce.

18-latek podczas ostatniego wyścigu stanął na najniższym stopniu podium Rookie Rocket Cup i zajął najwyższe od początku weekendu, 14. miejsce. Hałatnik przeciął linię mety 17. i 6. w klasyfikacji debiutantów. Olkucka zajęła 19. i 8 pozycję, a Sabaj została zdyskwalifikowana za spowodowanie kolizji i nie zjechanie do alei serwisowej.

Dobrzański wrócił z Austrii z pucharem za trzecie miejsce, a Michalina Sabaj i Kornelia Olkucka z trofeum w kategorii F4 Woman Trophy. Kolejna runda odbędzie się 8 i 9 czerwca na Slovakia Ring.