fia-f2 Wiadomości i Analizy

Siatka
Lista

Hauger wygrywa wyścig główny. Dramat Vipsa

Denis Hauger wygrał wyścig główny Formuły 2 w Baku po wypadku Juriego Vipsa na ostatnich okrążeniach.

Vesti wygrywa dramatyczny Sprint w Baku

Frederik Vesti, po końcówce pełnej dramaturgii i samochodu bezpieczeństwa, wygrał swój pierwszy wyścig w tym sezonie F2.

Drugovich wygrywa wyścig główny

Brazylijczyk z MP Motorsport powiększa swoje prowadzenie w klasyfikacji FIA F2 po zwycięstwie w głównym wyścigu w Monako.

Hauger z pierwszym zwycięstwem

Mistrz FIA F3 z 2021 roku wreszcie zgarnął swoje premierowe zwycięstwo w F2.

Drugovich kontynuuje zwycięską passę

Kierowca MP Motorsport do swojego triumfu w sprincie F2 dodaje również zwycięstwo w wyścigu głównym podczas GP Hiszpanii.

Drugovich wygrywa sprint F2

Kierowca MP Motorsport wygrał swój drugi wyścig w tym sezonie, dominując w sobotnim sprincie F2 w Barcelonie.

Pourchaire wygrywa główny wyścig

Theo Pouchaire wygrał chaotyczny wyścig Formuły 2 na Imoli, Za Francuzem uplasowali się Enzo Fittipaldi i Ralph Boschung.

Armstrong pierwszy na mecie

Marcus Armstrong wygrał pierwszy wyścig Formuły 2 na Imoli. Drugie i trzecie miejsce zajęli Jehan Daruvala i Dennis Hauger.

Vips najszybszy w kwalifikacjach

Juri Vips zdobył pole position przed wyścigiem Formuły 2, pokonując Ayumu Iwase i Jacka Doohana.

Boschung najszybszy w deszczowym treningu

Ralph Boschung uzyskał najszybszy czas podczas podczas deszczowego treningu Formuły 2 na Imoli.

Drugovich wygrywa w Arabii Saudyjskiej

Felipe Drugovich odniósł czwarte zwycięstwo w Formule 2, dojeżdżając jako pierwszy do mety wyścigu w Arabii Saudyjskiej.

Triumf Lawsona, kontrowersje z dyrekcją wyścigu

Liam Lawson wygrał sprint Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej. Dennis Hauger stracił szansę na zwycięstwo po zamieszaniu z decyzjami dyrekcji wyścigu.

Doohan pozbawiony trzeciego miejsca

Jack Doohan został pozbawiony trzeciego miejsca w kwalifikacjach do wyścigu Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej. Powodem była niewystarczająca ilość paliwa w bolidzie po sesji.

Drugovich rzutem na taśmę z pole position

Felipe Drugovich dwie minuty przed końcem kwalifikacji zdołał wykręcić najszybszy czas sesji, zdobywając pole position do wyścigu F2 w Arabii Saudyjskiej.

Drugovich najszybszy w treningu

Felipe Drugovich uzyskał najszybsze okrążenie podczas treningu Formuły 2 na torze w Dżuddzie. Podczas sesji dwa razy została wywieszona czerwona flaga.

Verschoor atakuje Nissany'ego

Richard Verschoor w mocny słowach wypowiedział się o stylu jazdy Roya Nissany'ego. Według Holendra kierowca DAMS nie zasługuje na licencję wyścigową.

Wściekły Vips

Juri Vips po błędzie mechaników stracił szansę na zwycięstwo w drugim wyścigu Formuły 2 w Bahrajnie. Estończyk nie krył rozczarowania rozwojem sytuacji.

Wygrana Pourchaire'a, kuriozum w boksach

Theo Pourchaire wygrał główny wyścig Formuły 2 w Bahrajnie. Za Francuzem uplasowali się Liam Lawson oraz Juri Vips.

Verschoor odnosi pierwsze zwycięstwo w F2

Richard Verschoor wygrał sprint Formuły 2 w Bahrajnie. Jest to pierwsze zwycięstwo Holendra w F2. Trident pierwszy raz w nowej erze F2 wygrywa wyścig.

Doohan świetnie rozpoczyna sezon F2

Jack Doohan wygrał kwalifikacje Formuły 2 na torze Sakhir w Bahrajnie.

Niepewna przyszłość Viscaala

Mimo kilku dobrych występów wraz z ekipą Trident, Bent Viscaal nie zapewnił sobie na chwilę obecną miejsca na kolejny sezon Formuły 2.

Armstrong wciąż walczy

Marcus Armstrong nie poddaje się i wierzy, że jego marzenie o Formule 1 pozostaje żywe. Nowozelandczyk ma nadzieję, że w tym roku sięgnie po tytuł F2.

Fittipaldi na dłużej w Charouz

Enzo Fittipaldi, który pod koniec sezonu doznał kontuzji pięty podczas wypadku na torze w Dżuddzie pozostanie w Charouz Racing System na cały tegoroczny sezon.

Doohan tłumaczy swoją decyzję

Jack Doohan zdecydował się przejść do Akademii Alpine, zamiast spędzić kolejny rok pod skrzydłami Red Bull Racing.

Były kierowca F1 w posiadaniu zespołu wyścigowego

Były kierowca Formuły 1 - Charles Pic, został nowym właścicielem zespołu wyścigowego DAMS.

Vesti w ART Grand Prix

Junior Mercedesa, Frederik Vesti uzupełni skład ART Grand Prix na tegoroczny sezon Formuły 2.

Awans Cordeela

Amaury Cordeel zadebiutuje w Formule 2, uzupełniając skład Van Amersfoor Racing. Kolegą zespołowym 19-latka będzie Jake Hughes.

Szczęściarz Sargeant

Nowy junior Williamsa, Logan Sargeant twierdzi, że "ma szczęście, że nadal może robić to co kocha", po tym, jak jego kariera wyścigowa była zagrożona przez problemy finansowe.

Lawson kierowcą Carlin

Junior Red Bulla, Liam Lawson będzie w tym roku reprezentował barwy Carlin Racing podczas swojego drugiego sezonu w Formule 2.

Williams zawodnikiem Trident

Calan Williams będzie reprezentował barwy Trident Motorsport w nadchodzącym sezonie Formuły 2.

Bolukbasi zawodnikiem Charouz Racing System

Cem Bolukbasi, który w przeszłości ścigał się w e-sportowych mistrzostwach Formuły 1, w tegorocznym sezonie będzie reprezentował Charouz Racing System w Formule 2.

Hauger i Daruvala w Premie

Juniorzy Red Bulla, Dennis Hauger i Jehan Daruvala będą reprezentować barwy Prema Racing w sezonie 2022 Formuły 2.

Pourchaire na dłużej w ART Grand Prix

Theo Pourchaire pozostanie w ART Grand Prix na swój drugi sezon Formuły 2.

Correa wraca do bolidu F2

Juan Manuel Correa zasiądzie w samochodzie Formuły 2 podczas posezonowych testów w Abu Zabi.

Roszady w Formule 2

Felipe Drugovich powróci do MP Motorsport na przyszłoroczne mistrzostwa Formuły 2.

Kierowca testowy Williamsa ma kontrakt

Kierowca testowy Williamsa - Roy Nissany, pozostanie w zespole DAMS w przyszłorocznych mistrzostwach Formuły 2.

Nowy zespół w miejsce dywizji Mercedesa

Odejście HWA Racelab z Formuły 2 zostało ogłoszone w październiku, ale dopiero teraz poinformowano, kto zajmie ich miejsce w przedsionku F1.

Sargeant w Carlin

Kierowca akademii Williamsa ponownie dołaczy do brytyjskiego zespołu, z którym ściagał się w brytyjskiej F4 oraz w Formule 3.

Potwierdzony skład Virtuosi Racing

Virtuosi Racing potwierdziło, że Jack Doohan oraz Marino Sato będą reprezentować ich barwy w mistrzostwach Formuły 2 w 2022 roku.

Zwycięstwo Piastriego na zakończenie sezonu

Oscar Piastri zwyciężył ostatni wyścig Formuły 2 w tym sezonie na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Zhou wygrywa drugi wyścig w Abu Zabi

Guanyu Zhou zwyciężył w drugim wyścigu Formuły 2 na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Piastri mistrzem Formuły 2

Oscar Piastri dojeżdżając do mety sprintu w Abu Zabi na trzecim miejscu przed Robertem Szwarcmanem zapewnił sobie mistrzostwo Formuły 2. Wyścig wygrał Jehan Daruvala.

Natori z szansą na testy

Mistrz Super Formula Lights, Teppei Natori weźmie udział w posezonowych testach Formuły 2 w Abu Zabi, reprezentując barwy Trident Racing.

Piąte z rzędu pole position Piastriego

Oscar Piastri zdobył piąte z rzędu pole position podczas sesji kwalifikacyjnej F2 na torze Yas Marina. Drugi był Jack Doohan, dla którego są to drugie kwalifikacje w tej serii.

Pierwszy trening dla Piastriego

Pierwsza sesja treningowa Formuły 2 w Abu Zabi padła łupem Oscara Piastriego. Na drugim miejscu uplasował się Jack Doohan, a na trzecim Christian Lundgaard.

Zastępstwo za Fittipaldiego

Richard Verschoor pojedzie dla Charouz Racing System w ten weekend w finale sezonu Formuły 2 w Abu Zabi w miejsce kontuzjowanego Enzo Fittipaldiego.

Powrót na pożegnanie z Formułą 2

Jake Hughes dołączy do zespołu HWA Racelab podczas finałowej rundy mistrzostw Formuły 2 w Abu Zabi w ten weekend.

Bez większych obrażeń

Theo Pourchaire oraz Enzo Fittipaldi, którzy ulegli groźnie wyglądającemu wypadkowi na starcie trzeciego wyścigu F2 w Arabii Saudyjskiej nie doznali poważnych obrażeń, a ich stan zdrowia nie zagraża życiu.

Dramatyczny wyścig łupem Piastriego

Trzeci, dramatyczny wyścig Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej padł łupem Oscara Piastriego. Na starcie poważnemu wypadkowi ulegli Theo Pourchaire oraz Enzo Fittipaldi. Nie podano informacji na temat stanu zdrowia kierowców.

Czwarte zwycięstwo Piastriego

Oscar Piastri odniósł swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie, dojeżdżając do mety drugiego wyścigu przed Bentem Viscaalem i Robertem Szwarcmanem.

Armstrong wygrywa pierwszy wyścig

Marcus Armstrong zwyciężył pierwszy wyścig Formuły 2 na torze Jeddah Street Circuit.

Dublet Premy w kwalifikacjach

Oscar Piastri zdobył kolejne pole postion przed niedzielnym wyścigiem F2 na torze w Dżuddzie. Bliski pokonania Australijczyka był Robert Szwarcman.

Opóźniony trening dla Szwarcmana

Opóźniona o prawie godzinę pierwsza sesja treningowa padła łupem Roberta Szwarcmana z Prema Powerteam.

Juniorzy Williamsa i Red Bulla w Formule 2

Kierowca akademii Williamsa - Logan Sargeant i junior Red Bulla - Jack Doohan, w najbliższy weekend wystartują w rundzie Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej.

HWA Racelab odchodzi z F2

Niemiecki zespół ogłosił, że po obecnym sezonie opuści stawkę Formuły 2.

28 wyścigów Formuły 2

FIA ogłosiło, że przyszłoroczny kalendarz Formuły 2 będzie zawierał 14 rund oraz 28 wyścigów.

Piastri przed podjęciem decyzji

Australijczyk wykorzysta dwuipółmiesięczną przerwę w Formule 2 na omówienie swojej przyszłości w motorsporcie.

Piastri zwycięża w Soczi

Australijczyk po raz kolejny wygrywa wyścig Formuły 2 i powiększa swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad drugim Guanyu Zhou.

Ticktum zwycięzcą pierwszego wyścigu w Soczi

Pierwszy wyścig padł łupem kierowcy Carlin. Na drugim miejscu do mety dojechał Juri Vips, a na trzecim Robert Szwarcman.

Aktualizacja weekendu wyścigowego F2 i F3

Organizatorzy weekendu wyścigowego Formuły 2 i Formuły 3 wydali mocno zmieniony harmonogram sesji, które mają się odbyć na torze w Soczi.